fbpx
Prepadli ste poľovníckej vášni? Niečo sme pre vás našli

Prepadli ste poľovníckej vášni? Niečo sme pre vás našli

V dnešnej dobe, kedy nás obmedzenia nútia tráviť viac času za múrmi svojho domu, sa snažíme vyplniť voľný čas niečím zaujímavým a hodnotným. Hľadáme a pestujeme si rôzne koníčky, pomocou ktorých sa odreagujeme a zabudneme na všetky problémy. A aj poľovníctvo môže byť takouto vášňou, ku ktorej plnému a neobdmedzenému rozvoju vám ponúkame niečo unikátne.

Štýlové poľovnícke potreby, vďaka ktorým si užijete množstvo zábavy.

Kvalitné poľovnícke oblečenie

Moderné poľovnícke oblečenie sa líši od toho bežného pre outdoorové aktivity alebo turistiku viacerými vlastnosťami. Výber by sa mal preto brať dosť vážne. A nejde iba o maskovacie farby, ale aj praktickosť a pohodlie pre poľovníka. Čo presne ale definujte takéto oblečenie, s ktorým môžete vyraziť do prírody na poľovanie?

Nezabudnite na vrecká

Pre každého poľovníka je dôležité mať pri sebe veľa užitočných a funkčných predmetov, ktoré sa najľahšie vkladajú do vreciek. Preto by ich malo byť na poľovníckom oblečení veľa. Aj tu je ale dôležité poznať správnu mieru.

Ak je vreciek príliš veľa, potom môže váha predmetov v nich obmedziť lovca pri pohybe. Optimálne preto je, ak sú vrecká rovnomerne rozmiestnené po celom poľovníckom oblečení. Dávajte si pozor i na spôsob zapínania vreciek. Možností môže byť veľa a každá je svojim spôsobom pohodlná.

Dodatočné vložky

Lakte, kolená a ďalšie miesta s aktívnym obrusovaním by mali byť vybavené vystuženými vložkami z hustej tkaniny. Lovecké odevy používajú na to špeciálny typ nylonu s vodoodpudivou impregnačnou niťou. Do nite sa pridáva malé percento bavlneného vlákna, vďaka čomu väzba vyzerá prirodzene.

To zaisťuje oblečeniu maximálnu pevnosť a zvyšuje odolnosť proti oderu. Ďalšou výhodou sú takzvané priedušné vložky, ktorých otvor zabezpečí lepšie vetranie v odeve určenom na lov. Zvyčajne sú také vložky umiestnené v oblasti podpazušia, no nájdu sa aj inde.

Nezabudnite si na výlet do prírody vybaviť aj svoje vozidlo a zvoliť doň odolné poťahy do auta, vďaka ktorým máte istotu, že sa nič nepoškodí aj keď idete na výlet s celou rodinou. Určite si potom svoje koníčky užijete naplno a bez obmedzení.

-INFOSERVIS-

Zdroj obrázka:M. Arkhipov/Shuttertock.com

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová