Prečo zistiť potravinovú intoleranciu či alergiu

Prečo zistiť potravinovú intoleranciu či alergiu

Čo vám škodí? Idete na obed, najete sa. Aj chutilo. Ale. Po obede máte zrazu ťažobu v žalúdku, alebo dokonca pocit, že puchnete. Prejavy potravinovej intolerancie môžu byť rôzne a v posledných rokoch sa stávajú jednou z dôležitých tém v oblasti stravovania.

Často si myslíme, že nám škodia tuky či cukry. Ale čo ak problémy s trávením spôsobujú úplne obyčajné potraviny, ktoré nikomu vo vašom okolí neškodia?

Prečo zistiť potravinovú intoleranciu či alergiu?

Ak ste sa práve našli v týchto riadkoch a trávenie je vaše každodenné trápenie, nemali by ste váhať s testami na potravinové intolerancie. Sú dostupné v širokej škále.

Včasná diagnostika je kľúčom k zdraviu

Prejavy ako hnačky, zápcha, bolesti brucha alebo hlavy, kožné vyrážky či ekzémy sú len niekoľkými z množstva príznakov potravinovej intolerancie. Bežne sa vyskytujú aj pri iných ochoreniach, a preto na presnú diagnostiku nepostačujú.

Navyše, v prípade neznášanlivosti  potravín sa tieto symptómy prejavujú s časovým odstupom. Potravinová intolerancia spôsobuje v tele zápal. Ak nie je včas odhalený a liečený, prejde do chronického štádia. Až v tomto období sa začnú prejavovať symptómy. Kvalitná a včasná diagnostika je preto dôležitá.

Vyšetrenie krvi v modernom laboratóriu odkryje príčinu

Pravdu vám veľmi rýchlo a spoľahlivo odhalia testy. Ide o vyšetrenie z vašej krvi. Podľa návodu si test môžete urobiť v pohodlí domova, alebo túto, pre mnohých nepríjemnú procedúru, urobia za vás odborníci v odberových centrách Medirex.

Základné vyšetrenie, ktoré vás bude stáť len niekoľko kvapiek krvi, preverí znášanlivosť 44 najbežnejších potravinových alergénov.

Dozviete sa napríklad aj to, ako na váš organizmus vplýva zelenina (mrkva, paprika, paradajka), strukoviny (hrach, fazuľa, sójový bôb), mliečne produkty (kravské, kozie, ovčie mlieko, kozí a ovčí syr), ovocie (ananás, banán, pomaranč), obilniny a škrob (lepok, ryža), kuracie mäso, homár, slepačie vajce, med, cesnak, vanilka, lieskový orech či mandľa.

Ak máte podozrenie na iné potraviny, môžete si zvoliť aj rozsiahlejšie testy monitorujúce širšie spektrum alergénov.

Spoľahlivé vyhodnotenie skúsenými odborníkmi

Vyhodnotenie krvných vzoriek trvá približne 2 až 3 týždne. Výsledky sa dozviete buď prostredníctvom e-mailu alebo na osobnom stretnutí v odberovom centre.

Poďte zistiť, ako ste na tom…

Ako môže diagnostika a zmena stravy prospieť vášmu zdraviu? To môžete zistiť aj v DEBATE o zdraví, ktorú pripravujeme už na 12.12.2019 v centre LEON (Slnečnice, Petržalka). Talkshow bude viesť Martina Valachová a tentokrát vyspovedá pani doktorku Elenu Tibenskú, PhD. Traja z vás získajú aj testy. V pohodlí domova si urobíte test a do 2 týždňov zistíte, ako ste na tom s intoleranciou.

Lístok | 6,90 € | môžete kúpiť tu: REGISTRÁCIA

Tešíme sa na vás.

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať