Prečo po 40-ke začať užívať kolagén

Prečo po 40-ke začať užívať kolagénPrečo po 40-ke začať užívať kolagén?

Kolagén je komplexná bielkovina, ktorá sa nachádza vo svaloch, kostiach, šľachách, chrupavkách, ale aj v pleti. Vekom jej množstvo v našom tele ale klesá, čo sa veľmi často a dosť nepríjemne odzrkadľuje nielen na našej kráse, ale aj fyzickom stave. Dostatok kolagénu je preto kľúčový z viacerých hľadísk a je nutné jeho hladiny telu opäť doplniť.

Kedy by ste mali začať s užívaním výživových doplnkov s obsahom kolagénu?

Čo je kolagén a prečo je dôležitý?

Bielkovina kolagén je základná stavebná jednotka kostí, tkanív, svalov a kože. V ľudskom tele sa vyskytuje prirodzene, ale jeho produkcia sa od 25. roku začína znižovať. Čím je človek starší, tým menej kolagénu má v tele. Jeho ubúdanie sa prejavuje starnutím, teda bolesťami kĺbov a chrbtice, vráskami ale aj slabšími nechtami, vlasmi a podobne. Kolagén zlepšuje aj hojenie rán a stav chrupu.

Existuje niekoľko typov kolagénu, pričom v ľudskom tele je najrozšírenejší kolagén typu I a II. Produkciu tejto dôležitej bielkoviny však okrem iného spomaľuje deficit vitamínu C. Mnohé výživové doplnky preto okrem kolagénu I., II. a niekedy aj III. typu obsahujú vitamín C.

Stavte na morský kolagén

Stretnúť sa môžete s dvoma typmi kolagénov – s morským a hovädzím. Hovädzí kolagén je pre telo ťažšie stráviteľný ako ten morský, navyše predstavuje aj vyššiu záťaž pre životné prostredie. Morský kolagén je získavaný z rybích kostičiek a šupín a telo ho dokáže ľahšie využiť. Vôbec nemusíte mať obavy, že by bol morský kolagén cítiť po rybách.

Kvalitný kolagén má neutrálnu chuť. Kolagén Zeen World v zlatom balení má formu prášku s citrónovou príchuťou, takže ide o drink s príjemnou chuťou. Obohatený je aj o kyselinu hyalurónovú, vitamín C a zinok. Samozrejme obsahuje až 3 typy hydrolizovaného morského kolagénu, teda kolagén I., II. a III. typu. Zeen kolagén je určený pre ženy aj mužov, pričom má vynikajúcu vstrebateľnosť vysokú kvalitu.

Zdroj obrázku: Gorodenkoff / Shutterstock.com

-INFOSERVIS-

Mohlo by vás zaujímať