Viete, prečo je spánok v ľane úžasný a až liečivý? Ľan je termoregulačný a pôsobí aj ako masáž. A nielen to…

Prečo je spánok v ľane úžasný a až liečivý?

Aké posteľné obliečky používate? A viete, prečo je spánok v ľane úžasný a až liečivý? Nedávno som mala možnosť vidieť kolekciu ľanovej posteľnej bielizne a ostala som očarená. Rozhodla som sa preto priniesť zopár informácií na tému posteľné obliečky z ľanu…

S ľanom v posteli

Spanie na 100 % ľane je zážitok, ktorý nemôže nik úplne popísať inému. Je to jedna z tých vecí, ktorú, jednoducho, musíte vyskúšať sami na sebe, aby ste získali plný, luxusný zážitok zo spania v ľane.

Ľudia majú tendenciu vyhýbať sa nákupu ľanovej posteľnej bielizne z dvoch hlavných dôvodov: cena a pokrčený výzor. Poďme sa teda zaoberať týmito dvoma námietkami voči ľanu.

Prečo je spánok v ľane úžasný a až liečivý?

Cena ľanu ako najväčšie mínus?

Pokiaľ ide o cenu ľanu, nuž, kde začať? Ľan pochádza z ľanovej rastliny, kultivovanej pre vlákno, a pestovanie týchto plodín je mimoriadne nákladné. Je ťažké získavať ľanové vlákno a výrobný proces má veľa intenzívnych etáp prípravy ľanu, ktorý sa má stať tkaninou. Je to investícia prostá a jednoduchá. Čo sa týka krčivosti tkaniny, áno, je to fakt. Ale to je súčasť očarujúcej osobnosti tejto látky. Rýchlo zo sušičky do skrine (alebo späť na posteľ) a je to! Ak ju budete žehliť, uistíte sa, že sa žehlí ľahko a v skutočnosti sa jej lesk stáva ešte krajším.

Hlavné výhody ľanových látok/prestieradiel:

Ľan je vysoko absorpčný. Vďaka svojej molekulárnej štruktúre môže ľanová bielizeň absorbovať až 20 % vlhkosti svojej hmotnosti skôr, než budete cítiť, že je vlhký! Umožňuje lepšie prúdenie vzduchu, a preto je menej pravdepodobné, že sa priľne k pokožke, tá môže tým pádom pokojne dýchať a vy sa nespotíte. Voda (pot) sa vstrebáva a odvedie z pokožky, potom sa rýchlo odparí. Žiadne premočené časti obliečok nenájdete!

Ľan je termoregulačný. Či už je horúca a vlhká letná noc, alebo keď vás prekvapí chladné mrazivé ráno, obliečky z ľanu vás vždy ochránia. Ľan reguluje výmenu tepla medzi pokožkou a vzduchom ako žiadna iná tkanina.

Viete, Prečo je spánok v ľane úžasný a až liečivý?

Ľanové plátno sa pri každom praní zjemňuje. Vzhľadom na to, že je to jemu vlastná jedinečná vlastnosť, posteľná bielizeň sa stáva jemnejšou, lesklejšou a skôr omamnejšou po každom praní.

Ľan je hypoalergénny.

Vďaka svojim pozoruhodným vlastnostiam sú tkaniny z ľanu skvelou voľbou pre všetkých s kožnými problémami alebo senzitivitami, a vytvárajú krásnu, zdravú mikroklímu pre pokožku.

Je vynikajúcou voľbou pre životné prostredie. Prakticky sa používajú všetky časti ľanovej rastliny a po výrobnom procese nezostáva žiadna stopa. Tiež je to obnoviteľný zdroj, ktorý potrebuje veľmi málo zavlažovania pri pestovaní a je minimálne spracovaný. A keďže je vyrobený zo 100 % prírodných vlákien, je tiež biologicky odbúrateľný.

Prečo je spánok v ľane úžasný a až liečivý?

Prečo je spánok v ľane úžasný a až liečivý? Ľan má ešte zopár ďalších výhod…

Ľan je vážne silný! Ľanové plátno je podstatne silnejšie ako bavlna. Jeho trvanlivosť trvá dlhé roky (a nielen trvá, ale trvá vo výbornom stave). Práve preto sa často hovorí o ľanovej posteľnej bielizni ako o dlhodobej investícii. Ak sa oň dobre staráte, môže vám pekne slúžiť desaťročia.

Ľan je odolný voči baktériám, hubám, roztočom a je prirodzene repelentný proti hmyzu. Prirodzene odpudzuje prach a nečistoty.

Je antistatický.

Masáž zadarmo.

Z dôvodu mikroskopických „zlomov“ v textúre textílie vám bielizeň počas spánku poskytuje ľahkú masáž.

Všetky ďalšie informácie a aj krásne ľanové posteľné obliečky nájdete na www.slovienka.sk.

Nájdete tam aj krásne ľanové utierky

Pripravila: Martina Valachová

Korektúra: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorkaMáte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať