MUDr. Jiří Beran: Prečo je potrebné zastaviť očkovanie detí a mladých ľudí? A aký bol záujem médií umlčať ľudí?

Prof. MUDr. Jiří Beran, CSc: Prečo je potrebné zastaviť očkovanie detí a mladých ľudí?

Na kanáli Inovace republike denne pribúda obsah necenzurovaných informácií. Tie prichádzajú od respondentov, renomovaných odborníkov. Jedným z nich bol nedávno aj profesor MUDr. Jiří Beran, CSc.

V súčasnosti je veľmi zlé, keď pluralita názorov môže fungovať len v malej bubline

„Odborníkom, ktorí stáli za Barringtonskou deklaráciou boli účty na Twitteri umlčované, mazané, alebo tzv. zatieňované. Vedci a odborníci chceli v tom čase jediné: aby opatrenia boli cielené, aby celá populácia nebola zavretá doma, aby sa postupne podporovala zdravá populácia. Ale oni boli umlčaní a vyslúžili si aj nálepku dezinformátorov. Dnes sa ukázalo, že išlo o riadený tlak zo strany vlády USA a, samozrejme, aj zo strany Twitteru. Musím povedať, že v súčasnosti je veľmi zlé, keď pluralita názorov môže fungovať len v malej bubline, ale akonáhle sa z toho stane celospoločenská téma, veľké spoločnosti sa snažia debatu nejakým spôsobom moderovať a presadzovať len jeden názor, čo je veľmi zlé,“ hovorí epidemiológ a vakcinológ profesor MUDr. Jiří Beran, CSc.

V rozhovore padli aj otázky a odpovede na ne:

  • Prečo potrebujeme vykonať analýzu?
  • Aké údaje je potrebné analyzovať?
  • Aký druh analýzy by sa mal vykonať v Českej republike?
  • Prečo je potrebné zastaviť očkovanie detí a mladých ľudí?
  • Aký bol tlak a záujem médií umlčať ľudí?
  • Ktoré vládne informácie sa potvrdzujú ako dezinformácie?

Analýza a dáta

„Je potrebné analyzovať údaje. V týchto farmakologických štúdiách môžete skutočne získať tzv. signály, čo znamená, že na jednej strane vezmete skupinu očkovaných detí alebo dospelých, na druhej strane neočkované deti alebo dospelých a porovnáte u nich nejaký významný účinok. V týchto skupinách sa môžeme pozrieť na vedľajšie účinky. Keď vezmeme údaje a preskúmame ich v týchto skupinách, zistíme, či sú vyrovnané, alebo je ich viac v neočkovanej alebo očkovanej skupine. To je potom signál na ďalšiu prácu s údajmi. Hovorí Jiří Beran.

„Žiaľ, táto základná analýza sa tu vôbec neobjavuje, čo je veľká škoda, pretože takéto údaje je potrebné sledovať. Tým, že sme údaje vložili do databázy očkovaných osôb, stále pracujeme len s jednou skupinou. Mali by sme mať k dispozícii spoľahlivú analýzu, ktorá by ukázala, aký je skutočný počet infarktov vo vekovej skupine 20-65 rokov, teda koľko ich pripadá na 100 000 zaočkovaných a koľko na 100 000 nezaočkovaných. Je nižšia alebo vyššia?“ Pýta sa profesror a pokračuje.

„Myslím si, že by bolo spravodlivé, keby ministerstvo zdravotníctva vystúpilo a povedalo: Mýlite sa. Máme tieto údaje a údaje, ktoré máme, to dokazujú. Bohužiaľ, doteraz sa tak nestalo, čo je veľká škoda,“ vysvetľuje Prof. MUDr. Jiří Beran, CSc. v rozhovore pomerne zásadnú koncepciu analýzy, ktorá by sa mala v Českej republike vykonať.

Celý rozhovor nájdete tu:

 

Mohlo by vás zaujímať