Len nedávno TREND informoval o čínskej nákupnej aplikácii, ktorá je vo svete považovaná za nebezpečnú. Spojené štáty dokonca aplikáciu zaradili do zoznamu nástrojov, ktoré ohrozujú národnú bezpečnosť. Ide o populárnu aplikáciu Temu, ktorá v súčasnosti pracuje na masívnej marketingovej kampani, a to nielen v Európe.

Agresívne programy

Podľa zistení odborníkov na kybernetickú bezpečnosť aplikácia zvykne vyžadovať až 24 povolení, vrátane prístupu k informáciám o sieti Wi-Fi, Bluetooth, fotografiám a videám či kontaktným a platobným údajom. Tvrdia tiež, že aplikácia zneužíva osobné údaje, nakoľko zbiera neobvykle veľké množstvo informácií.

V Spojených štátoch sa vie aplikácia údajne dostať aj k číslu sociálneho poistenia, vodičského preukazu, dátumu narodenia či menu, profilu a obrázkom na sociálnych sieťach.

Prostredníctvom svojej PR agentúry spoločnosť Temu reagovala na článok TRENDU s tým, že aplikácia zhromažďuje údaje výlučne na účely poskytovania a zlepšovania svojich služieb používateľom. Firma tiež uviedla, že jej postupy sa nelíšia od iných konkurenčných aplikácií ako Amazon či Etsy.

Zvážte ďalšie používanie a nakupovanie…

Pripravila: Martina Valachová