Plávať v bazéne smie v Rakúsku aj pozitívny, ale musí mať pri tom respirátor! Pravidlá od 1.8.2022

Od dnes môžu pozitívni v Rakúsku do práce. Pozitívni môžu ísť aj do bazéna či bufetu na kúpaliskách…

TASR informuje, že Rakúsko od 1. augusta ruší karanténu pre osoby nakazené novým koronavírusom. Oznámil to minister zdravotníctva Johannes Rauch, informuje agentúra APA.

Infikované osoby s pozitívnym testom na covid, ktoré sa necítia choro, tak budú môcť vychádzať z domu, avšak musia nosiť respirátor typu FFP2. Ten si môžu dať dole, len ak sa nachádzajú v prírode a minimálne dve metre od nich nie sú nijakí ľudia.

Od 1. augusta budú môcť nakazení ľudia opäť prísť aj na pracovisko, takisto s respirátorom. To neplatí pre profesie, kde by respirátor znemožňoval výkon práce, ako napríklad u logopédov.

Psychické a sociálne dopady ako dôvod

K zrušeniu povinnej karantény pre infikovaných Rakúsko pristúpilo aj vzhľadom na psychické a sociálne dôsledky koronavírusovej krízy, zdôvodnil. Zároveň však vyzval obyvateľov, aby boli naďalej opatrní: „Kto je chorý, zostane doma.“

Doteraz platila v Rakúsku po potvrdení nákazy minimálne päťdňová izolácia.

Sedemdňová incidencia nákazy predstavuje v Rakúsku v súčasnosti 900 prípadov na 100.000 obyvateľov.

Zaujímavé je, že v porovnaní s letným obdobím vlani je aktuálne v nemocniciach hospitalizovaných omnoho viac pacientov s covidom – uvádza správa TASR.

Plávať v bazéne smie v Rakúsku aj pozitívny, ale musí mať pri tom respirátor!

Od 1. augusta môžu ľudia, ktorí boli pozitívne testovaní na Coronu, opäť navštevovať aj  rekreačné zariadenia. Musia však nosiť masku FFP2, čo môže viesť k bizarným situáciám v penziónoch alebo bazénoch pod holým nebom.

Podľa vyhlášky musia napríklad ľudia s pozitívnym testom nosiť masku aj v bazéne, ak sa nedokážu udržať aspoň dva metre od ostatných ľudí.

To platí najmä v dňoch s vysokými teplotami alebo v čase najväčšej špičky, napríklad počas víkendov.

„Povinnosť nosiť masku po celý čas existuje aj vo vonkajšom prostredí, ak nie je možné dodržať minimálnu vzdialenosť dvoch metrov od iných osôb,“ uvádza sa v konečnom návrhu nového nariadenia Corona. Na vonkajších kúpaliskách to znamená, že toto pravidlo sa vzťahuje na trávnik na opaľovanie vrátane bufetu, ako aj na bazény. Aj pri jazerách a iných vodných plochách budú musieť tí, ktorí budú mať pozitívny test, v budúcnosti nosiť masku FFP2, pokiaľ si nevyberú miesto s dostatočnou vzdialenosťou od ostatných kúpajúcich sa. Celý článok nájdete tu: krone.at

Zdroj TASR a Kronenzeitung

Mohlo by vás zaujímať