fbpx

Rada by som odkázala vláde, že veľká časť ľudí je unavená a chudobná. Nevládzu a je to čím ďalej, tým horšie.

Ako sa vyliečiť z bolestiVeľká časť ľudí je unavená a chudobná. Nevládzu a kašlú „na Bödora v base“…

To, čo sa opäť deje, je tak smutné… Žijem na východnom Slovensku. V cípe medzi Ukrajinou a Maďarskom. A rada by som odkázala vláde a poslancom, že ľuďom je úúúplne jedno, aké opatrenia urobíte, pretože sú unavení a chudobní. A je to čím ďalej, tým horšie.

Všimli ste si, že ceny potravín nenormálne stúpli? A to nie je všetko. Stúpli aj ceny za lieky. A nehnuteľnosti? Tak tu sme podľa údajov a analýz v TOP 4 spomedzi 55. krajín sveta. Neviem, kam až sa dá zadlžiť. Zadlžený štát, zadlžené rodiny… Azda až za hrob!

V Maďarsku stúpli ceny nehnuteľností o cca 1,18 percent, u nás o 19 percent.

Problémov je viac…

Mladí odchádzajú. Máte deti? Tak napríklad tí, ktorí končili s mojou dcérou v tomto roku, takmer všetci odchádzajú do zahraničia. Niektorí už odišli. Ďalšia časť akonáhle doštuduje. Super to je, že? Mnohí sa rozhodli odísť navždy.

Obyčajný sídliskový život a trápenia bežných ľudí…

Včera sa tréneri vo futbalovom tábore detí čudovali, že nevedia deti dostať z ihriska, ani keď je vonku 35 stupňov.

No ale u nás sú tie deti zvyknuté na to, aby kopali medzi bytovkami do lopty celý deň. Pretože jedna lopta sa ešte kúpiť dá, ale napr. kolieskové korčule pre každého si už niektorí nemôžu dovoliť. A to sú rodičia pracujúci, vážení!

Naša vláda má iné starosti…

Skutočne by ma zaujímalo, ako sa pripravuje vláda na 3. vlnu. 70 eur u nás stojí PCR test. Kto sa vracia z Rakúska po dvoch týždňoch, musí si zaplatiť test tam a stojí vraj cca 150 eur. Predstavte si, čo to znamená pre opatrovateľku, ktorá zarobí cez agentúru 800-1000 eur v čistom. Zvlášť, ak je napr. samoživiteľka.

Naozaj by bolo fajn, keby v parlamente zdvihli zadky, otvorili oči, lebo ono to je tak, že ľudia kašlú na Bödora v base, fakt… a sú presvedčení, že peniaze, ktoré vláda „ušetrí“ od týchto, sa minú na nezmyselnosti pre tých, ktorí sú teraz…

Príde tretia vlna?

Tak posilnite zamestnancov RUVZ, zdravotníctvo, trasujte, kontrolujte, fyzicky posilnite zdravotnícky personál, apelujte na dodržiavanie iných ďalších opatrení, ktoré už vieme, že zaberajú, ale hlavne, prestaňte byť násilní! Dajte priestor aj informáciám o účinkoch vakcín. Nie je predsa možné, že na Slovensku NEEXISTUJÚ žiadne vedľajšie účinky. Navyše, správy o neúčinnosti a potrebe tretej dávky zanikajú v spleti informácií o pozitívnych vplyvoch očkovania.

Toto fakt nie je cesta, ako ľudí presvedčiť o očkovaní a vypomstí sa každému…

Miliardy na antigén, milióny na lotériu? Aha, a aby som nezabudla… riešte teraz potraty, lebo veď ideálna krajina, ideálne podmienky na rodenie a výchovu detí…

Linda Chopin

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať