Pozvánka: Prvý máj štýlovo v ateliéri svetového tvorcu
photo: reefe | www.reefe.sk

Pozvánka: Prvý máj štýlovo v ateliéri svetového tvorcu

Prvého mája už tradične otvárajú svoje dvere dizajnérske ateliéry v Bratislave. Aj tento rok budete môcť nahliadnuť do sveta talentovaných tvorcov hlavného mesta, načerpať inšpiráciu a vybrať si niečo z ich aktuálnej ponuky. V spolupráci s Fashion LIVE! otvorí svoje dvere aj módny ateliér ROZBORA COUTURE. Už túto stredu od 12.00 do 20.00 hodiny sa budete môcť stretnúť s kreatívnym riaditeľom značky Richardom Rozborom a ponoriť sa do rafinovanej krásy jeho kolekcií.

Richard Rozbora je už niekoľko rokov podporovateľom medzinárodnej kampane FASHION REVOLUTION za etický a udržateľný módny priemysel. „Kampaň Fashion Revolution vnímam veľmi pozitívne a podporujem túto iniciatívu. Z môjho pohľadu patrí v tomto kontexte Slovensko k pokrokovým krajinám a v poslednej dekáde zaujíma ženy čoraz viac unikátnosť a nadčasovosť modelov, uprednostňujú kvalitu a originalitu, čím dávajú prednosť pred kvantitou lacných a menej kvalitných kúskov. Pri svojej tvorbe hľadám také riešenia a technológie, ktoré rešpektujú etické princípy udržateľnej módy,“ vysvetľuje Richard Rozbora.

Zodpovedný prístup k móde

Pre jeho značku a tvorbu je kľúčové, aby všetky modely boli kvalitné, vyrobené profesionálne z prírodných materiálov, aby ich ženy rady a dlho nosili. Už dlhodobo je ovplyvnený smerom slow fashion, ktorú charakterizuje okrem iného aj trvácnosť a trvalo udržateľná móda. „Osobne k móde pristupujem veľmi zodpovedne, presadzujem etiku, slušnosť, férovosť, ekologické princípy, podporujem tradičnú poctivú prácu a látky si objednávam s veľkou starostlivosťou, prípadne si ich nechávam vyrábať u osvedčených textilných výrobcoch. Modely našej značky vyrábame vo firmách na Slovensku a v Čechách, ktoré majú dôstojný prístup k svojim zamestnancom a zabezpečujú vhodné pracovné prostredie,“ hovorí tvorca.

„Ľudia si niekedy neuvedomujú, že dizajnéri nie sú schopní vyrábať kvalitné modely za ceny ako u veľkých módnych reťazcov, kde sú mzdy veľmi nízke a mnohé spoločnosti zneužívajú lacnú pracovnú silu v chudobných regiónoch sveta. Preto som rád, že na Slovensku sa tento postoj zmenil a podpora zo strany zákazníkov je omnoho väčšia ako bola v minulosti,“ doplĺňa Richard Rozbora.

Cieľom ROZBORA COUTURE je vyrábať aj naďalej také kolekcie a modely, aby spĺňali kritériá vysokej kvality, ako po stránke dizajnu, tak aj výberu materiálov. Richard Rozbora preferuje nositeľnú módu a rád by svojou tvorbou oslovil čo najväčšie množstvo potenciálnych a spokojných klientok doma i v zahraničí.

Stretnúť sa s ním a jeho tvorbou budete môcť 1. mája v ateliéri ROZBORA COUTURE na Račianskej 22/A v Bratislave.

Mohlo by vás zaujímať