fbpx
Pozvánka na koncert - Vianočné prekvapenie

Pozvánka na koncert – Vianočné prekvapenie

Obľúbený koncertný cyklus „Serenády pre radosť – vášeň pre hudbu“ sa bude konať 16.12. o 19:00 už po štvrtýkrát v krásnych priestoroch Moyzesovej siene na nábreží Dunaja, tentokrát s podtitulom „VIANOČNÉ PREKVAPENIE“.

Vzácnymi hosťami koncertu Hilaris Chamber Orchestra budú klaviristka Aleksandra Mikulska z Poľska a dirigent i flautista Kaspar Zehnder zo Švajčiarska.

Tento rok si pripomíname 170. výročie úmrtia poľského virtuóza Fryderika Chopina…

…a preto si budú môcť poslucháči vypočuť v podaní víťazky Chopinovej súťaže Chopinov klavírny koncert f mol na koncertnom krídle Bӧsendorfer, ktorý bude zapožičaný z Viedne.

V tento sviatočný večer zaznejú aj ďalšie romantické diela ako Serenáda pre sláčikový orchester e mol op. 20 od Edwarda Elgara či Divertimento prelúdio od slovenského skladateľa Ľuboša Bernátha, kde bude sólistom huslista, koncertný majster a zakladateľ HCO – Alan Vizváry.

Viedenský klasicizmus bude zastúpený symfóniou č. 94 „Prekvapenie“ od Josepha Haydna , ktorú pre komorné zoskupenie upravil Haydnov priateľ Johann Peter Salomon. Vstupenky v hodnote 10 eur je možné zakúpiť v sieti Ticketportal.

Pozvánka na koncert - Vianočné prekvapenie

Hodinu pred koncertom na mieste budú vstupenky k dispozícii v cene 15 eur.

Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Bratislavský samosprávny kraj, grantový program Ars bratislavensis, Hudobný fond, Mestská časť Bratislava – Staré mesto. Mediálnymi partnermi sú časopis in.ba – informačný magazín Bratislavy, Poľský inštitút v Bratislave a portál Moja kultúra SK.

ZAUJÍMAVOSŤ

Na tento koncert sa usporiadatelia rozhodli zadovážiť klavír z firmy Bösendorfer Klavierfabrik. Už je úspešne dovezený z Viedne do Bratislavy. V podaní poprednej poľskej klaviristky Aleksandra Mikulska si na ňom budete môcť vypočuť Chopinov 2.klavírny koncert f mol pod dirigentskou taktovkou #KasparZehnder.

 

Mohlo by vás zaujímať