Novoobjavený variant COVID-19, KP.3
Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) sa novoobjavený variant COVID-19, KP.3, stáva dominantným kmeňom vírusu v Spojených štátoch.
KP.3 predstavuje približne 25 % všetkých prípadov COVID-19 zistených agentúrou. Za ním nasleduje kmeň KP. 2 a LB. 1, ktoré tvoria približne 22 percent a 14 percent všetkých prípadov, vyplýva z údajov.
Najnovšie údaje o COVID-19 sa zbierali počas dvoch týždňov od 26. mája do 8. júna.
Niektoré médiá označili oba varianty KP.2 a KP.3 ako „FLiRT“, a to kvôli tomu, kde sa nachádzajú proteíny hrotov. Denník Epoch Times sa 12. júna obrátil na CDC so žiadosťou o komentár.
„CDC predpovedá, že KP.3 rastie a stane sa najbežnejšou líniou SARS-CoV-2 v národnom meradle,“ uviedol tento týždeň hovorca CDC pre viaceré tlačové agentúry v súvislosti s dominanciou tohto variantu. „CDC pracuje na lepšom pochopení jeho potenciálneho vplyvu na verejné zdravie.“
Údaje však naznačujú, že napriek nárastu prevalencie variantu KP.3 sa v USA v súčasnosti zaznamenáva celkovo nízka úroveň aktivity COVID-19.
„Väčšina kľúčových ukazovateľov COVID-19 vykazuje na národnej úrovni nízku aktivitu, preto je celkový počet infekcií, ktoré môže táto línia spôsobovať, pravdepodobne nízky,“ uviedol hovorca CDC.
Andy Pekosz, profesor molekulárnej mikrobiológie na Univerzite Johnsa Hopkinsa, uviedol, že varianty KP.2 a KP.3 sa nezdajú byť viac alebo menej závažné ako predchádzajúce kmene COVID-19. Naopak, väčšina ľudí má protilátky proti COVID-19 buď v dôsledku predchádzajúcej infekcie, alebo očkovania.
„Obdobie infekčnosti týchto variantov FLiRT zostáva rovnaké ako pri JN.1 a predchádzajúcich omikrónových variantoch: Po expozícii môže trvať päť alebo viac dní, kým sa objavia príznaky, hoci príznaky sa môžu objaviť aj skôr,“ uviedol v otázkach a odpovediach, ktoré boli zverejnené na webovej stránke univerzity.
„Nákazlivý ste jeden až dva dni predtým, ako sa u vás prejavia príznaky, a niekoľko dní po tom, ako príznaky ustúpia. A podobne ako pri predchádzajúcich variantoch, niektorí ľudia môžu mať detegovateľný živý vírus až týždeň po začatí príznakov a u niektorých sa môžu vyskytnúť opätovné príznaky.“
Hlásenia o COVID-19 sa už nevyžadujú
Minulý mesiac CDC uviedlo, že nemocnice už nebudú musieť hlásiť hospitalizácie súvisiace s vírusom COVID-19, kapacitu nemocníc ani súvisiace informácie. Zmeny vstúpili do platnosti 1. májaZdroj: EpochTimes
K téme manažmentu počas korony sme rozprávali s MUDr. Jurajom Mesíkom…
V rozhovore Juraj uvádza, že podľa vyjadrení Vanden Bosscheho hrozí variat, ktorý bude rýchlo sa šíriaci.. Celý rozhovor môžete sledovať priamo tu… Rozprávali sme aj o prevencii…