“Po čom muži túžia? Po čom vlastne túžim? Neprišiel som na žiadne zvrhlosti… Veď mi nič nenapadá!“

Po čom muži túžia - recenzia filmuDozvedel som sa, po čom muži túžia…

Priznám sa, nebol som v kine asi dva roky. Nie, že by som zanevrel na kino, ale bohužiaľ koronahlúposti nedovolili. To bol asi hlavný dôvod, prečo som sa hrozne tešil do kina.

Po čom muži túžia?

V podstate tento český film nebol pre mňa žiadnym ťahákom. Česká kinematografia chrlí posledné roky samé céčkové filmy. Ja by som im zakázal toľko filmov točiť. Je to psychopatizmus a hrozne veľa filmov je nepozerateľných. Ako ITčkár to nazvem: Škoda „gigabajtov“.

Timemanagement mám skvelý. Prečo? Pretože do kina idem sám.

Po práci som sa v kľude stíhal doma osprchovať a prezliecť. Pri odchode, a po poslednom pohľade do zrkadla či mi to sekne, som sa veru zamyslel: “Po čom muži túžia? Po čom vlastne túžim? Veď mi nič nenapadá! Veď ja si chcem len chodiť do svojej milovanej práce, chcem hrať hokejbal, športovať. A keď zostane čas, tak sa previesť na motorke. To je kua tak veľa?“

Keďže som neprišiel na žiadne zvrhlosti, cvaknem si selfie na pamiatku do storky a hurá do kina.

Po čom muži túžia - recenzia filmu

Mám super čas a stíham bagetku v NordSee. Dávam si veľký pozor, aby som sa neokydal. Veď idem za štramáka. Radšej si ešte kúpim žuvačky, veď čo, keď na niekoho prehovorím a jeho j*bne z môjho krevetového dychu? Fakt je to ťažký pokoronový život s otupeným čuchom. Hurá, stretám prvých známych a už mám miesto v hornom rade kamarátovi.

Ná, á móžeme začat premítat!

Dejová linka je celkovo jednoduchá, predvídateľná a veľmi sa s ňou nepohrali. V podstate aj načo. Úvodné minúty filmu boli nudné, občas sa človek zasmial a okrem krásnych zadočkov cvičiteliek na fitloptách zaujala Polívková, len keď bola opitá. No neviem či to hrala, lebo tie pohyby celý otec. Gény sa asi nezaprú.

Už som mal v pláne vyťahovať svoj mobil, pretože, viac ako film, ma začali zaujímať lajky na moju storku. Keď tu zrazu, začala komédia.

Langmajer ako prevtelená Polívková bol TOPka. Naozaj, hral to neskutočne perfektne a dôveryhodne. Klobúk dole. Narehotali sme sa. Opisovať príbeh asi nemá význam. Jednoduché zápletky preftelenej ženy do muža boli proste skvelé. Hneď za Langmajerom by som zaradil brankára z futbalového mužstva. Ten bol ďalšia TOPka už na pohľad. Ten to snáď ani nehral.

Naozaj bola to skvelá ľahká komédia, ktorú sa určite oplatí vidieť!

Upozornil by som však, že film nie je vhodný pre feministky. Ten film ich určite pobúri a budú písať petície. To, ako keby sme im zrušili náboženstvo, ale nech!

A, áno, dozvedel som sa, po čom muži túžia.

Presne po tom, po čom ja.

  • Mať normálny život.
  • Chodiť veselý do práce a z práce.
  • Mať nejaký koníček.
  • Občas sadnúť s kamarátmi na pivo a pri každej možnej príležitosti si poriadne odpľuť.

Možno sa moje túžby niekedy aj splnia (začal som na nich pracovať)…

Patrik Cvengroš

Autor je ITčkar🙂

Mohlo by vás zaujímať