fbpx

Chcete ísť v lete do Chorvátska a nie ste zatiaľ zaočkovaní? Stačia antigénové testy? Tu sú možnosti…

Platné podmienky k cestovaniu do Chorvátska Veľká časť Slovákov, ktorí sa vyberú v lete na dovolenku k moru, trávi pravidelne leto pri mori v Chorvátsku.

Je to jedna z najčastejších destinácií, kam sa aj s rodinami vyberáme. Aké sú zatiaľ stanovené pravidlá pre aktuálnu sezónu?

Tieto podmienky sú platné od 1.4.2021. Informácie sme čerpali z webu : https://forumcrsr.sk/

Vstup do Chorvátska 2021 – Platné podmienky k cestovaniu do Chorvátska

Možnosti k vycestovaniu:

1/ Antigénový test (test musí byť v overenom zozname uznávaných AG testov) alebo PCR test nie starší ako 48 hodín.  Ak je však váš pobyt dlhší ako 10 dní, budete potrebovať ďalší antigénový test.

2/ Doklad o pozitívnom antigénovom alebo PCR teste nie staršom ako 180 dní a súčasne od vydania ktorého uplynulo minimálne 11 dní. Rovnako môže byť použité aj lekárske potvrdenie o prekonaní ochorenia.

3/ Očkovanie 2 dávkami všetkých vakcín, ktoré sa v Európe aktuálne používajú.

4/ Ak nič z toho nemáte, idete na 10 dní do karantény, ktorú si môžete skrátiť absolvovaním testu v Chorvátsku. Karanténa a jej ukončenie je evidovaná online.

5/ Za účelom tranzitu musíte opustiť Chorvátsko do 12 hodín.

Deti do 7 rokov nepotrebujú žiadne potvrdenie.

-Infoservis-

Chcete sa do leta naučiť rozumieť chorvátčine? 

Maria Hrvatic, pochádza z Chorvátska, z mesta Záhreb. Na Slovensko prišla v roku 2012 kvôli práci vo firme IBM. Pretým pracovala v IBM v Záhrebe, avšak jej pozíciu tam zrušili a presunuli ju na Slovensko. Mária prišla na Slovensko pracovať a ostala tu žiť.

„Osobne som na Slovensko prísť nechcela, ale pre zamestnanosť a kariéru som si povedala, že vydržím 6 mesiacov alebo max. rok.“

Mária tu napokon ostala: „Popri organizovaní rôznych podujatí som pre veľký dopyt začala doučovať chorvátčinu, ktorá sa neskutočne rýchlo rozbehla. Mnoho Slovákov sa naozaj chce učiť po chorvátsky a sú z toho neuveriteľne nadšení.“ hovorí Mária a my sme ju vyspovedali.

Prišla na Slovensko pracovať a ostala tu žiť

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová