Píska vám v ušiach? Váš mozog sa snaží brániť. Ľudí, ktorým hučí v ušiach a hlave je čoraz viac…

Píska vám v ušiachPíska vám v ušiach? Váš mozog sa snaží brániť. Ľudí, ktorým hučí v ušiach a hlave je čoraz viac…

Ak neurobíte zmenu vo svojom živote, len ťažko sa zbavíte mnohých zdravotných problémov. Do tejto oblasti patrí  podľa Jana Hnízdila aj problém s pískaním v ušiach. Po latinsky tinitus. Psychosomatika je odbor, ktorému sa MUDr. Hnízdil venuje dlhodobo a mnohým ľuďom za svoj život pomohol.

Mozog sa bráni…

Náš mozog je vybavný ochrannými mechanizmami. Keď je vystavený dlhodobému stresu, tak sa začne brániť. V mnohých profesiách ľuďom skutočne celý deň niečo „hučí“ naokolo v práci. Alebo priamo pri hlave. Veď si predstavte tie rôzne pokladníčky, dispečerov… Celý deň majú na ušiach slúchadlá. Ale tiež aj manažéri. Celý deň majú rušno. Jasné je, že im potom hučí v ušiach a hlave.

Píska vám v ušiach?

To, že vám píska v ušiach či hlave nie je povel, aby ste išli k lekárovi. Prídete k lekárovi a on vám povie, že máte tinitus? To je len latinský názov pre pískanie v ušiach. Ako to riešiť? Ľudia, ktorí majú tento problém, by sa mali zastaviť a zamyslieť sa, prečo im v tej hlave hučí. Čo je toho príčinou?

Pýta sa doktor Hnízdil a vysvetľuje, čo s tým…
Celý rozhovor s MUDr. Hnízdilom si už pozrelo viac ako 150 000 ľudí a je dostupný na YouTube.

Sledovať môžete aj tu. Načasovala som ho presne od časti, kde pán Hnízdil hovorí o probléme s pískaním v ušiach (tinitus…)

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať