Peková Soňa: Sme v tlakovom hrnci. Zmena je blízko a nesmieme sa báť. Ďakujme a dôverujme.

Peková SoňaPeková Soňa: Sme v tlakovom hrnci. Zmena je blízko a nesmieme sa báť. Ďakujme a dôverujme.

Pred časom prijala pozvanie do podcastu ODznova Soňa Peková. Hovorí sa o nej, že je kontroverzná. Je? Nie je? Súdiť, posudzovať a odsudzovať sme sa naučili najmä za posledné roky. Dokonca, sme v situácii, že sa medzi sebou odsudzujú kolegovia „z fachu“... Prvý diel rozhovoru sme začali mojimi slovami: Sme v dobe transformácie. Veľa ľudí má obavy. Mnohí vidia, že sila médií a manipulácii je značná. Pravda sa hľadá ťažko a likvidácia človeka sa dá urobiť v priamom prenose do pár hodín či dní. Soňa Peková si za posledné roky užila veľa znevažovania, aj keď vo väčšine jej vyjadrení čas ukázal, že mala pravdu.

Žena, ktorá sa nebojí rozprávať odborne, ale aj na duchovné a transformačné témy. Vraciam sa preto k rozhovoru so Soňou najmä pre tých, ktorí ho nevideli, ale aj pre tých, ktorí si ho povedzme radi pripomenú…

Kto je Soňa Peková?

MUDr. Soňa Peková vedie vlastné laboratórium, je okrem iného súdna znalkyňa v odbore molekulárná biológia, molekulárná genetika a mikrobiológia. Má viac ako 46 odborných publikácií, ktoré boli viac ako 555 citované v odborných a vedeckých prácach.
Pýtala som sa aj:

  • Ako ste sa cítili počas tých rokov, keď z vás médiá urobili hoaxera a nenechali na vás nitku suchú?
  • Ako sa podľa vás mohlo stať, že nastalo celosvetovo akési zatmenie zdravého rozumu? Mohol byť za tým strach vedcov z nepoznaného?
  • Ospravedlnili sa vám za znevažovanie, myslím v jasne preukázateľných veciach, v ktorých ste mali pravdu?
  • Veľa ľudí dnes teda hlavne počas korony – vyplo hlavné médiá a začali sledovať tzv. alternatívu. Alternatíva však dostáva nálepky ako konšpiračné médium, médium platené ruskou propagandou a podobne. Čo si o tom myslíte?
  • Vy vediete bohatý duchovný život. Veda je presná. Je o číslach a dôkazoch. Duchovno je o úplne niečom inom. Ako ste sa k tomu dostali?
  • Veríte v Boha? Na vieru sa pýtam preto, že premýšľam, že ak existuje Boh a díva sa na to, čo sa deje v našej technologickej dobe, tak buď sa smeje, alebo je to jeho čistý zámer a má nás to priviesť k osvieteniu. Aký je váš pohľad na to?
  • Sme v období transformácie, keď väčšina ľudí cíti, že všetko je a bude inak. Keď som s vami telefonovala a hovorila som, že aj ja som predmetom ostrakizácie, iba ste sa zasmiali a povedali ste, že toto už končí. Všetko bude inak. Ako to vidíte, tú zmenu?
  • Ak by ste mohli zmeniť jednu jedinú vec v aktuálnom svete – čo by to bolo?

Celý rozhovor môžete sledovať priamo tu…

Stačí stlačiť play. Ak chcete zanechať odkaz, pozerajte priamo na YouTube – ODznova podcast

Ďakujem, že vás to so mnou baví…

Píšete mi, že tie tri, päť alebo 9 € mesačne vás nezabije… a že vám to dáva veľa. Teším sa. Ak sa chcete pridať, tak podpora je možná nasledovne: Podpora podcastu ODznova možná tu: https://ko-fi.com/odznovapodcast alebo na č.u: SK45 8330 0000 0022 0165 1060 – do poznámky uveďte, že ide o dar.

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať