Pečená paprika plnená zemiakmi a cibuľou – pravý balkánsky recept, ktorý si zamilujete.

Pečená paprika plnená zemiakmi a cibuľouPečená paprika plnená zemiakmi a cibuľou

Nedávno mi poslala Jasna Opavská do messengera obrázok s otázkou: „Toto si už jedla?“ A teraz sa pýtam ja vás. Toto ste už jedli? Že čo to je? Pečená paprika plnená zemiakmi a cibuľou. Ak vám nechutia bezmäsité jedlá, tento recept asi nebude pre vás ten najobľúbenejší. Ale vyskúšajte a možno vám zachutí rovnako ako nám.

Postup prípravy pečenej papriky

V hrnčeku si rozpustite trochu masla a pridajte kelímok kyslej smotany a za lyžicu olivového oleja.

Pripravte si papriky a zemiaky ( do originál receptu patrí aj cibuľa, ja ju ale nedávam…). Všetky suroviny umyte a očistite. Zemiaky môžete aj nastrúhať, ale je lepšie nakrájať ich na malé kocky. Pridáte čierne korenie, soľ, nadrobno nakrájanú cibuľu (ak sa rozhodnete pre variant s cibuľou) a zmiešate s časťou pripravenej smotany s maslom a olejom.

Papriky naplníte zmesou a poukladáte ich na vymastený plech. Ak vám ostane z plnky, poukladajte ju pomedzi papriky.

Podlejete trochou vody a vrch paprík polejete zvyšnou zmesou smotany s maslom.

Rúru si rozohrejte na 200 stupňov a pečte približne 20 – 30 minút. Spodná časť paprík sa dusí a vrchná sa pečie do chrumkava. Po pol hodinke otočíte papriky a pečiete do chrumkava cca ďalších 15 – minút. Každá rúra je iná, preto z kuchyne neodbiehajte na dlhší čas a radšej priebežne skontrolujte stav paprík v rúre. Na záver zmiešajte jednu kyslú smotanu s pol decilitrom mlieka, polejte  a nechajte zapiecť.

A môžeme servírovať…

Pečená paprika plnená zemiakmi a cibuľou

Po dopečení podávajte s kyslou smotanou a chlebíkom.

Veríme, že táto balkánska pochúťka sa dostane do vášho pravidelného jedálnička. Pochúťka to síce nie je fotogenická, ale tu je to ako s haluškami. O čo horšie vyzerá na tanieri, o to lepšie chutí.

Dobrú chuť!

Foto a recept: Jasna Bosnič Opavská

Autorka je interiérová dizajnérka a skvelá kuchárka…

Mohlo by vás zaujímať…

Lucia je nevidiaca. Prišla o zrak pár mesiacov po pôrode syna, čo už je niekoľko rokov. Po 24 operáciách sa dozvedela, že tento stav sa už pravdepodobne nezvráti. Podľa mňa Lucia vidí veľmi veľa. Žije plnohodnotný život, porodila ďalšie dieťa a pokračuje vo svojich projektoch. Jej odkaz je veľmi inšpiratívny. Viac už v rozhovore…

 

Mohlo by vás zaujímať