Pavol Lupták: Keď mobilizácia nehrozí, tak ju zrušme! Kým ale existuje nenulové riziko, ľudia majú právo na obavy…

Pavol Lupták: Keď mobilizácia nehrozí, tak ju zrušme! Kým existuje nenulové riziko, ľudia majú právo na obavy…

Je veľmi zlé ak sa štát montuje do toho, čo je pravdivé a čo je nepravdivé. Tiež je normálne, že ľudia na Slovensku majú obavy napríklad z mobilizačného zákona a brannej povinnosti. Keď mobilizácia nehrozí, mala by byť v zákone zrušená. Dovtedy nemá byť právo na odmietnutie brané na posmech, prípadne ako konšpirácia.

Aj na tieto témy bol rozhovor v podcaste ODznova s Palom Luptákom…

Palo je etický heker. Upozornil aj na to, že na Slovensku vidí daňové otroctvo. Napríklad pri zdravotnej dani, keďže sa platí zdravotné poistenie aj z nájmu. Jednoducho zo všetkých príjmov… Navyše, ľudia na Slovensku sú aj oveľa viac špehovaní, ako v iných krajinách. Situáciu porovnával napríklad z Českom a s Čínou.

Ako sa zbaviť rezidencie?

Občianstvo vám ostane, ale zbavíte sa tak napríklad aj brannej povinnosti alebo daňového otroctva, ako to nazýva… V rozhovore hovoril aj o tom, že Slovensko špehuje svojich obyvateľov a vyzerá to, že oveľa viac ako inde. Deje sa to už pri nákupoch v potravinách, kde, ak platíte kartou, vedia o vás nielen to, že koľko ste zaplatili, ale na daňovom úrade vedia aj čo presne kupujete… To môže byť neskôr použité a zneužité.

Celý rozhovor môžete sledovať tu: 

 

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať