Pavol Habera nahral vianočnú pesničku, ale rádiá ju odmietli hrať. Dôvod prekvapí

Pavol Habera nahral vianočnú pesničku, ale rádiá ju odmietli hrať. Dôvod prekvapí

Legendárny hudobník Pavol Habera nahral vianočnú pesničku, ale rádiá ju odmietli hrať! Dôvod vás prekvapí. Poslal ju do rádia, no to ju zmietlo zo stola. Prečo novú pieseň rádiá odmietli?

Pieseň sa volá: Nikto nemusí byť sám. „Dostávam od vás otázky, či bude aj nejaký videoklip k tej novej vianočnej pesničke. Odpoveď znie, no samozrejme, už je! A dal som si na produkcii záležať a poňal som to od stylingu až po výpravu veľmi independent. Vianočná nálada jak víííno,“ napísal humorne k amatérskemu videoklipu, na ktorom sám spevák odhŕňa na dvore sneh.

Oslovil rádio

Podľa komentárov pod videom sú fanúšikovia nadšení. Ak si však mysleli, že im nová pesnička spríjemní predvianočný čas aj z rádia, budú sklamaní.

„Táto nová internetová doba má výhody a aj nevýhody. Hneď vysvetlím, na čo teraz narážam. Keď my hudobníci urobíme novú pesničku, tak ju vždy ponúkame aj rádiám v Česku a na Slovensku, že či by ju bolo možné občas zahrať. Samozrejme, všetci sme vtedy presvedčení, že sme urobili tú naj pieseň na svete. Ale páni z rádií nás vždy veľmi rýchlo z tohto nášho dojmu vyliečia a hrať to väčšinou odmietnu. Občas aj s rôznym odôvodnením, napríklad, že to ešte nie je hit. Je to niekedy veľká sranda“ vysvetľuje Habera fanúšikom.

Dôvod možno aj vás prekvapí

„Prečo to tu píšem? Je jasné, že ponúknem aj túto novú vianočnú do rádií a pre pár týždňami sme ju poslali šéfovi jedného z najväčších súkromných rádií v Čechách s otázkou, či si vie predstaviť, že by ju okolo Vianoc hrali,“ pokračuje v informovaní spevák.
„Odpoveď bola, že je až moc americká a že takéto veci (Sinatrovky) v Čechách veľmi nejdú. Teraz neviem, či je dobrá alebo zlá, ale viem, že je americká. No a to sa naozaj nesťažujem, pretože dnes v časoch sociálnych sietí a internetu si dobrá pieseň nájde svojho poslucháča aj inou cestou. A ak nie, tak možno asi naozaj nebude dobrá. Túto pesničku mám hotovú už 3 roky no a keďže som sa dozvedel, že je aj moc americká (musím zapátrať po svojich amerických koreňoch, keďže som ju zložil), tak vám sem dávam aj jej anglickú verziu,“ dodal Pavol Habera.

Ako sa vám páči? 

Vypočujte si ju priamo tu…

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať