fbpx

Parfum pre mužov: Na čo si dávať pozor pri jeho výbere?

Parfum pre mužov: Na čo si dávať pozor pri jeho výbere?Parfum pre mužov: Na čo si dávať pozor pri jeho výbere?

te donedávna bola kúpa pánskych parfumov predovšetkým doménou žien, ktoré chceli potešiť svoju drahú polovičku. Za poslednú dobu ale rastie počet mužov, ktorí zavítajú do parfumérie a sami hľadajú správnu vôňu. Aký parfum správne vybrať a čomu sa vyvarovať?

Na čo si dať pozor

Vedeli ste, že najvhodnejšou dobou na nákup pánskeho parfumu sú ranné hodiny? V tomto čase totiž nie sú obchody presýtené desiatkami vôní, takže sa nebudete strácať medzi ostatnými vôňami. Rovnako sa vyvarujte testovaniu niekoľkých vôní naraz. Opäť by mohlo dôjsť k presýteniu sa vôňami a potom by ste iba ťažko spoznali, či vám daný parfum naozaj sadne. Pozor si dajte aj na unáhlený nákup cez internet pod vplyvom ľúbivej reklamy. Môže sa vám totiž stať, že vôňa vôbec nebude taká atraktívna ako celebrita, ktorá je jej tvárou.

Ako vybrať parfum

Vyberte si jeden alebo dva pánske parfumy a aplikujte ich napríklad na krk a zápästie. Obe vône nechajte na pokožke voňať počas celého dňa. Otestujete tak, ako dlho je vôňa cítiť, a zároveň môžete pozorovať premeny jednotlivých tónov. Vôňa sa totiž počas dňa môže zmeniť a nemusí vám voňať tak, ako po prvom stlačení rozprašovača. Pri nakúpe sa teda obzvlášť oplatí trpezlivosť a rozvaha.

Parfum je vhodné vyberať rovnako aj podľa toho, na akú príležitosť ho budete využívať. Takže ak vyberáte vôňu, ktorú budete nosiť napríklad do práce, vyvarujte sa intenzívnym a korenistým vôňam, ktoré by mohli obťažovať vašich kolegov v kancelárii.

Prepadnite zmyselným vôňam pre mužov

Na akú vôňu teda vsadiť, aby ste vyhrali? Mladší muži a športovci dávajú prednosť citrónu, bazalke, levanduli alebo napríklad lístkom zeleného čaju. Taká kombinácia vám iste poskytne pocit sviežosti počas celého dňa. Ak však hľadáte vôňu, ktorá podtrhne vašu eleganciu a silu, rozhodne vsaďte na korenisté vône s drevitými tónmi.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať