fbpx
Paracetamol a ibuprofen ochorenie KORONA NELIEČIA

Paracetamol a ibuprofen ochorenie KORONA NELIEČIA

V lekárňach je nedostatok paralenu. Ľudia sú nervózni a niektorých chytá panika. Na mnohých fórach sa píše, že paralen lieči Covid 19. Dokonca, že brufén je nebezpečný. Nie je tomu tak..

Pri domácej liečbe si musíme v prvom rade uvedomiť, že látky ako paracetamol (paralen), alebo ibuprofen (ibalgin) ochorenie NELIEČIA.

Ich úlohou je TLMIŤ HORÚČKU. Horúčka, alebo zvýšenie vnútornej teploty, je prirodzenou reakciou tela na infekciu, či je vírusová alebo bakteriálna a bolo dokázané, že zvyšuje efektivitu imunitného systému (pozrite si ako funguje imunitný systém: https://youtu.be/zQGOcOUBi6s). Znižovanie teploty môže priebeh vírusového ochorenia zhoršiť (Evans, 2015). Napriek tomu, dlhotrvajúce horúčky je potrebné kontrolovať (Ray, 2015).

Ak ste na radu lekára doteraz užívali ibuprofen, alebo iné protizápalové nesteroidné liečivá, neprestávajte. V súčasnosti neexistujú dôkazy, že ibuprofen zhoršuje priebeh COVID-19, všetky stanoviská proti ibuprofenu sú zatiaľ TEORETICKÉ!

Obe liečivá – paracetamol aj ibuprofen pri COVID-19 poskytujú úľavu od bolestí a horúčky (Lékové informační centrum, 2020; WHO twitter, 18.3.2020). Mali by byť užívané v ROZUMNEJ MIERE . Výber a dávkovanie lieku vždy konzultujte so svojím lekárom hlavne ak pravidelne užívate aj iné lieky a určite neprekračujte doporučenú dennú dávku.

‼️COVID-19 nebol umelo vytvorený, vznikol prirodzenou mutáciou z netopiera / šupinovca‼️

Presný pôvod vírusu nie je známy, no na základe analýzy RNA sekvencií sa predpokladá, že došlo k prenosu buď z netopiera alebo šupinovca. Taktiež je známe, že pravdepodobne došlo k dvom nezávislým mutáciám. Prvá umožnila prenos na človeka (spike protein RBD doména) a druhá zvýšila schopnosť vírusu infikovať bunky (polybasic cleavage site S1-S2). Podobný priebeh je známy z chrípkových ochorení, pri ktorých bol aj experimentálne potvrdený.

Možnosť, že vírus bol umelo vytvorený, je nepravdepodobná, keďže modifikáciu genetickými nástrojmi by bolo možné spätne detekovať (Andersen, 2020).

Tento text vznikol vďaka Monike Wikarskej a kolektívu. Ide o overené informácie. Celý článok o kontexte a aj prevencii, dezinfekcii a skutočnostiach okolo Korona vírusu nájdete tu:

O KORONAVÍRUSE z vedeckého pohľadu. Tento článok vznikal bez prestávky posledné dva dni.

Mohlo by vás zaujímať…

Ako doma učiť deti matematiku? Slovenská firma prichádza s riešením

 

 

Mohlo by vás zaujímať