fbpx
Otvorený list ŽSR alebo majte oči na stopkách
Domov / BLOG / Otvorený list ŽSR alebo majte oči na stopkách a nespoliehajte sa na logiku

Otvorený list ŽSR alebo majte oči na stopkách a nespoliehajte sa na logiku

Mám klienta v Košiciach. Super ľudia. Vybrala som sa na pracovnú trojdňovku. Je zima, cesty sú neupravené, tak teda vlakom. Veď, keď už platíme milióny na reklamnú kampaň s názvom IDEME VLAKOM, nech sa to teda tým železniciam rentuje.

Tento blog som spracovala ako mix postov na sociálnu sieť. Pretože takto to bolo. Nevedela som sa udržať a postupne som prinášala správy z diania na ceste. Teda hlavne z diania na peróne. Ak ste ešte nečítali na mojej facebookovej stene, tak tu je to celé. Aj s bodkou na záver. Tú som zatiaľ nezverejnila. A mnohí na ňu čakajú.

22.1.2019, 9:00

Idem do Košíc. Mohla som dnes skoro zmeškať vlak. Stojac na nástupišti číslo 1 v Trnave. „ICčko  prichádza na nástupište číslo 2“ – hlási pani v staničnom rozhlase. Tí, čo cestujete vlakom viete, že ICčko zastaví len na minútu. No nech na dve. Závisí to aj od počtu cestujúcich. Akože v tom veľkom kabáte od módnej návrhárky Renaty Di Pavelek, ktorý som mala v ten deň oblečený (atypicky strihnutý a zozadu vyzerá skôr ako plesové šaty ), s kufrom v ruke, som mala prebehnúť celé nástupište číslo 1 (lebo veď od nudy sa panička zašla poprechádzať až na jeho koniec). Rozbehla som sa. Rútila som sa perónom, potom dole schodmi nástupišta číslo 1, nasledoval podchod a potom hore schodmi nástupišťa číslo dva. Doslova som vyskočila na perón. Výpravca dvíha píšťalku…a vtom. Vtom ma zbadá. Úsmev. Ruku podá. Kufor vyloží. „Som bola na zlom nástupišti“…hlásim. Ďalší letmý úsmev. Píšťalka a môžeme ísť. No. Díky za každý jeden pohyb ku ktorému sa donútim. Slabšie trénovaný človek by to sotva zvládol. Aj keď možno by nemal tak komplikovaný  a na beh totaaaalne nevhodný kabát. No a toto sú Tatry.;)

Výhľad z okna na Tatry

24.1.2019, 20:30

Idem z tých Košíc práve. Keď ste čítali môj post v utorok, viete, o čo sa jednalo. Skrátka skoro som neodišla z Trnavy. Toto je ten kabát, ktorý som spomínala a je od Renata Di Pavelek

Napriek tomu, že má hádam 8 rokov, je dokonalý. Je skrátka nádherný, len tu to asi nevidno. Viete ako ťažko sa fotí čierny kabát, aby bolo vidno strih a detaily? No veľmi ťažko. Ale usmievam sa tu. Tak to si je treba všímať.

Všetci chceli vidieť kabát, v ktorom sa nedá behať. Je čierny, ťažko sa fotí.

Usmievať sa totiž možno dlho nebudeme, keď pán Fiko bude šéfko ústavného súdu. Ale to som odbočila…

Túto uličku v Košicoch mám rada. Je taká nenápadná a pekná. Možno ju poznáte. Na konci je zvon.

A teraz pointa. O chvíľu vystúpim v Trnave. Pôjdem sa pozrieť ako sú tie nástupištia číslované. Lebo stále mám pocit, že dajako nelogicky.Bez urážky – po TRNAFSKY. Lebo nie je možné, že som išla na nástupište číslo 2 a len tak som skončila na nástupišti číslo jedna…veď nie som slepá. 

Ja dobre vidím. Takže. Ešte hodina a uvidíme kto z koho:)

24.1.2019, 21:36

Trnava. Hlási hlas vo vlaku. Vystupujem. Neviem sa dočkať, kedy sa dostanem dolu schodmi. Chcem to vidieť na vlastné oči. Manžel, ktorý si čítal moje statusy ma predbehne. Dobehne na nástupište, vezme kufor a hlási: “Je to zle očíslované Tinuš. Tak po TRNAFSKY.” Tak to chce fotku priatelia. Schádzame dolu schodmi. Stojíme v podchode. Prejdeme na jeho začiatok. A tu to je. Nástupište 4,3 má spoločný východ na schodište. Potom nasleduje nástupište č.1. A za ním je nástupište číslo 2. Takže záhada vyriešená. Ak idete na vlak a vidíte pred sebou nástupištia 4 a 3, tak sa vám normálne môže stať, že logicky v hlave uvažujete, respektíve ani neuvažujete, že ďalšia je dvojka. Nedvihnete hlavu, lebo dvíhate kufor a vlečiete ho po schodoch. Ani vo sne vám nenapadne, že za trojkou ide jednotka a až potom ide dvojka. 

Otvorený list ŽSR alebo majte oči na stopkách

Prosím zdieľajte – možno sa to dostane ku kompetentným. Alebo takto. Napíšte, či okrem Trnavy existuje ešte také miesto na zemeguli, kde majú postupnosť čísiel. 4, 3,  1 a 2.

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať…

Benátky Alsaska? Colmar. Pozývame na výlet.

Celé nábrežie je posiate kaviarničkami, reštauráciami alebo obchodíkmi s umeleckými predmetmi. Colmar je vďaka svojej polohe mestom vína. Vlastne sa pokladá sa hlavné mesto na alsaskej vínnej ceste. Okrem bieleho vína…

Katarína Serinová: Petrohrad 10 postrehov z mesta cárov

Petrohrad, Petrograd, Санкт-Петербург, Leningrad, množstvo mien, ktoré označujú stále to jedno jedinečné ruské mesto s bohatou históriou. Druhé najväčšie mesto Ruska by si na dôkladnú prehliadku vyžiadal aj dva mesiace, my…