Nezamestnana vyse roka

Zuzana asked 4 roky ago

Mam 42 a som nezamestnana vyse roka, pracu si aktivne hladam a posielam zivotopisy. Avsak na osobnom pohovore som bola pozvana iba raz. Zamestnavatelua sa neozyvaju alebo mi hned pislu zamietacu odpoved. Mam rozne skusenosti vo financiach a podla okolia mam silny zivotopis. Skusam pracu aj cez znamych ale ani odtial sa mi nikto neozyva. Neviem co mam robit a kde je chyba. Na psychike mi to vobec nepridava. Prosim poradte mi ako z tohto zacarovaneho kruhu von. Dakujem vopred Zuzana

1 Answers
Redakcia MAGAZIN40plus Staff answered 4 roky ago

Milá Zuzanka,
verím Vám, že prežívate nie ľahké obdobie.  Sama som to zažila. Teraz bude pre Vás zo všetkého najdôležitejšie sústrediť sa na budúcnosť. Nie na to, čo bolo. Je čas sa poučiť, zistiť, čo treba zmeniť, nájsť silu to urobiť a vykročiť dopredu. Svojim klientom odporúčam v prvom rade sústrediť sa na to, čo skutočne a naozaj chcú a potrebujú. Skôr, ako sa pustia do nového hľadania, mali by si vedieť zodpovedať na nasledujúce otázky:

  1. Kto som a čo od nového zamestnania naozaj očakávam? 
  2. Aký by mal byť môj zamestnávateľ?
  3. Čo som ochotný/á urobiť preto, aby som získal/a prácu, ktorá ma bude baviť a zamestnávateľa, ktorý si ma bude vážiť?

Nie je to ľahké. Týmto to totiž nekončí. Treba si premyslieť KOMU budeme posielať informácie o sebe, svojich skúsenostiach, svojich plánoch. AKO sa chcem prezentovať v motivačnom liste? ČO o mne prezrádzajú moje vyjadrenia na sociálnych sieťach? Čo je skutočne dôležité? 
Zuzanka, môžete využiť služby kariérnych poradcov, koučov, obrátiť sa na skúsenejších priateľov alebo navštíviť jeden z našich kariérnych interaktívnych stretnutí pre 40plus.
Najbližšie stretnutie budeme organizovať 20.3.2020 o 17:00 v HUB Bratislava Černyševského, BA. Ste viac ako vítaná.
Na Vaše ďalšie otázky, poprípade žiadosť o kontakt na niektorého z poradcov Vám veľmi rada poskytnem na požiadanie.
Srdečne Vás pozdravujem a prajem veľa odvahy a dobrých rozhodnutí na Vašej ceste k novému zamestnaniu.
Dagmar W.Polievkova, CAT kouč, kariérny mentor