Opatrenia platné od 19.12.2020

Pohľadnicu k sviatku nekúpite, pretože …

Nakupovať od dnešného dňa nie je jednoduché. Áno. Niektoré obchody sú otvorené, ale časť sortimentu je takzvane zaigelitovaná…

Platí zákaz vychádzania. Opatrenia sú v platnosti a neoplatí sa ich porušovať. V celom marazme roku 2020, keď tón a trendy určovali obavy z vírusu, zo smrti, kedy sme sa učili byť zodpovední.

Avšak čoraz viac preráža dno a pomyselnú plnú čiaru ďalšia a ďalšia nádielka nariadení, ktoré sú veľmi diletantské. Až máte chuť ich porušiť.

Nie preto, že by ste boli nezodpovední. Ale preto, že sú jednoducho nezmyselné. Dovolím si povedať, že sú to somariny.

Bubliny a mikrotény...

Slovenské špecifikum v riadení komunikácie smerom k vlastným občanom je podľa mňa svetová rarita. Občania si  za posledné mesiace museli vypočuť všeličo. Aj to, že sú nezodpovední, že si to pokazili, že… že… že… (tu si dosaďte ďalšie útoky).

Vykúpiť nás malo celoplošné testovanie…

Od kedy sme mali celoplošné testovanie, počet prípadov viac a viac stúpa. Aj keď sme mali istú formu lockdownu, aj keď sme boli pretestovaní, nepomohlo. Mám také podozrenie, či sa na tom testovaní predsa len ľudia nenakazili a keby sme ho neboli bývali mali, možno by bolo prípadov menej. To dnes nikto nevie.

Možno za počet prípadov môže faloš modrého certifikátu. Kto ho mal, mohol ísť do práce. To, že ste certifikát mali ale neznamenalo, že  ste boli naozaj zdraví. Ale nevadí. Takto sa rozhodlo, tak teda sme (ne) dobrovoľne išli.

Testovanie malo byť aj priepustkou  k Vianociam. Teda k normálnym Vianociam. Vianociam v kruhu rodiny. Aj preto napokon mnohí išli. Po skoro roku izolácie sa chceli stretnúť. Objať svojich rodičov a starých rodičov.

Počet prípadov však po testovaní neklesal. Počet prípadov stúpal a stúpa naďalej. Tak tu máme tvrdšiu formu lockdownu. Máme sa držať doma. Nemáme sa navštevovať, a keď navštevovať, tak len v tzv. bublinkách (kam na tie výrazy chodia???). Vy ste doma jedna bublinka a niekto z vašej blízkej rodiny môže byť tá ďalšia. Ale tam to končí.

OK. poviete si. A rozhodnete sa, že  zvyšnej časti rodiny pošlete aspoň vrúcny pozdrav. Klasický. Pohľadnicu!

V rámci nákupov ale v obchode narazíte na zaigelitované regále. Na igelite visí ceduľka, ako je vidno na ilustračnej fotografii. Stojíte tam a je vám do plaču. Váš plán B zlyhal. A nie preto, že by ste niekoho kúpou pohľadnice ohrozili. Je to tak, lebo. LEBO!

Čím viac prúžkov, tým viac ADIDAS? Veru nie. Aj hlupák to rozozná. Toto je predsa čistá somarina.

Keď stojím v obchode, tak predsa nemôže byť nebezpečné kúpiť pohľadnicu. Alebo drogériu.

Ostáva len veriť, že to onedlho skončí. Aj pandémia a aj SOMARINY.

Martina Valachová

Chcete sa k téme vyjadriť: Zanechajte svoj komentár tu: https://www.facebook.com/40plus.sk/posts/1343908199276069

 

Mohlo by vás zaujímať