Odišla z korporátu a vytvára komunitu ľudí. „Nerozhodujte sa v strachu, vnímajte svoju slobodu!“

Odišla z korporátu - Martina Menšíková - fešanda
Martina Menšíková – FEŠANDA

Odišla z korporátu a vytvára komunitu ľudí. Aj v malom meste sa dajú robiť veľké veci…

Martina Menšíková. Žena, ktorú som mala možnosť spoznať na našej víkendovke SooGooD, plná pozitívnej energie a dobrej nálady. Kedysi úspešná manažérka v korporácii sa rozhodla, že zanechá sľubnú kariéru a rozbehne vlastné podnikanie.  V Partizánskom začala budovať komunitu a svoj klub nazvala Fešanda. Pozývam k rozhovoru…

Martina, odišla si z istoty do neistoty. Čo ťa viedlo k rozhodnutiu opustiť svet korporátu? 

Prebudenie z hypnózy. A to doslova!

My, ženy, sme silné a vynaliezavé bytosti. Dokážeme toho veľa, ale za akú cenu? Niekedy siahame až na dno svojich síl a strácame samé seba. A toto sa stalo aj mne. Po niekoľkých rokoch „zbesilého“ tempa budovania kariéry a starania sa o rodinu, som sa dostala do zvláštneho stavu bez sily, akoby do hypnózy.

Potrebovala som okamžitú pomoc. Zrazu mi do života začali prichádzať iní ľudia a nové poznania (napr. etikoterapia, ženské kruhy). Ako som sa stávala vnímavejšou, zacítila som potrebu slobodne dýchať a radostne tvoriť. Uvedomila som si, že musím vziať zodpovednosť za svoj život do vlastných rúk.

Našťastie, s týmto nastavením som sa odrazila od samotného dna a veci sa potom začali diať veľmi rýchlo.

Pamätáš si na ten moment, keď to rozhodnutie padlo? A mala si plán? Alebo si išla pocitovo? 

Ako sa hovorí, „čo má byť, sa deje s ľahkosťou“. V spoločnosti, kde som pracovala, sa udiali veľké organizačné zmeny. Zrazu som stála pred rozhodnutím prijať pozíciu, ktorá zastrešovala viaceré krajiny alebo túto zmenu neprijať. To znamenalo z firmy odísť. Nevedela som, čo budem robiť ďalej. Cítila som však veľkú túžbu ponúkať aj ďalším ženám poznanie, ktoré im pomôže nájsť svoju silu, hodnotu a sebaprijatie.

Vytváraš komunitu Fešanda a darí sa ti. Čo si môžeme predstaviť pod Fešandou? 

Náš klub Fešanda je miesto pre všetky ženy, ktoré sa chcú cítiť spokojne a vyzerať krásne. Vytvárame tu priestor, kde si každá žena môže dopriať láskavú pozornosť a nežnú výživu, aby nestratila samu seba (ako sa to stalo mne).

Vo Fešande je jogovňa, kde cvičíme aj relaxujeme. Robíme si tu podporné ženské kruhy, ktoré sú vždy plné smiechu a nachádzame v nich spolupatričnosť. Každá z nás je jedinečná, má svoje dary, ktoré si vzájomne zdieľame. Učíme sa permakultúre, feng shui, aromaterapii, numerológii alebo cez konštelácie liečime svoje zranenia. Nachádzame hlboké uvoľnenie cez zvukoterapiu a užívame si intuitívne tance. Spoločne oslavujeme slnovraty v prírode a organizujeme aj jogové víkendové pobyty v Štiavnických vrchoch. Niekto by mohol povedať, že divožienky… Ale žien, ktoré sa k nám pridávajú, je stále viac. Akoby cítili svoje vnútorné volanie po prepájaní sa a po slobode.

V priestoroch Fešandy máme aj skrášľovacie procedúry (kozmetika, kaderníctvo, pedikúra), starostlivosť o telo (rôzne druhy masáží) a poradenstvo v oblasti stravovania. Nájdete u nás aj krajčírstvo a kreatívny ateliér pre malých aj veľkých umelcov.

Čo ženy v tvojom okolí potrebujú najviac a zároveň to vedia oceniť?

Predovšetkým láskyplnú pozornosť. Vo Fešande vytvárame prostredie plné prijatia, bez posudzovania, odsúdenia… jednoducho bezpečný priestor, v ktorom sa môžu uvoľniť a byť samé sebou.

Myslím, že oceňujú hlavne to, že načúvame ich potrebám a následne prinášame aktuálne témy s rôznymi odborníkmi, terapeutmi a inými inšpirujúcimi ženami.

Momentálne máme úžasnú spätnú väzbu na workshopy Ako oživiť sociálne siete, ktoré sú určené pre všetkých, ktorí našli odvahu rozbehnúť vlastné tvorenie alebo podnikanie. Spolu s literárnou koučkou Soňou Borušovičovou učíme, ako budovať komunitu cez sociálne siete s ľahkosťou, ako nachádzať radosť pri vytváraní vybalansovaného obsahu a reels. A keď potom vidím nadšenie ľudí z prvých úspechov, z rastúcich počtov sledovateľov a klientov, cítim, že naša práca má skutočnú hodnotu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Martina Menšíková (@fesanda_klub)

S čím ráno vstávaš a večer zaspávaš? V čom je rozdiel oproti časom, keď si vstávala do práce v korporácii?

Aká milá otázka! Vstávam s krátkou meditáciou a jogou. Zaspávam s vďačnosťou za všetko, čo sa mi deje. Na čas strávený v korporácii spomínam ako na úsek svojho života. Neporovnávam. Všetko, čo sa nám v živote deje, má svoj zmysel.

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí sa boja vykročiť? Lebo istota výplaty je silné lepidlo…

Aby sa nerozhodovali v strachu, vnímali svoju slobodu a prijali premenlivosť života.

Každý z nás má silu žiť podľa svojich predstáv. Ak tomuto uveríme, nájdeme aj vnútorný sebaistý hlas, ktorý nás povedie k potrebným zmenám. Začneme stretávať správnych ľudí, udejú sa pozitívne veci, všetko sa akosi usporiada v náš prospech. Lebo ten najvyšší zámer nášho  života je vždy podporený.

Rozhovor pripravila: Martina Valachová

Korektúry: Soňa Borušovičová

Titulná foto: https://www.instagram.com/maaria_ko/

Mohlo by vás zaujímať