fbpx

Objavila sa SLOVENSKÁ mutácia vírusu. Ide o doteraz najnebezpečnejší variant.

Objavila sa SLOVENSKÁ mutácia vírusu.

Objavila sa SLOVENSKÁ mutácia vírusu.

Vedci a výskumníci každú chvíľu odhalia nové mutácie vírusu Covid-19. Mali sme už britskú, juhoafrickú mutáciu a aktuálne to vyzerá, že na Slovensku bojujeme s najnebezpečnejším variantom. Slovenská mutácia vírusu aj so svojimi špecifikami.

Situáciu navyše komplikuje mesiac apríl, ktorý, ako vieme, je mesiacom bláznov.

O variante slovenskej mutácie vírusu zatiaľ vedci oficiálne neinformovali na žiadnej tlačovej besede a nevyjadroval sa k tomu ešte ani profesor Krčméry.

Vírus sa zatiaľ objavil na slovenských internetoch. Viac-menej ide o pomenovanie stavu, v ktorom sa Slovensko nachádza.

Kým totiž svet bojuje s koronou, my máme niečo navyše. Vzniká zvláštna, dalo by sa možno povedať až nebezpečná kombinácia, a vyzerá to tak, že sme zatiaľ nenašli účinný liek a už vôbec nie vakcínu.

A keď sme pri vakcíne, tak áno. Ide o tú ruskú, ktorú išiel zachraňovať nový minister financií. Bez poverenia vlády, samozrejme.

A čo s tým teraz môžeme aktuálne robiť?

To veru nevedno. A navyše je apríl. Ako hovorí status nového ministra financií zo 7. 4. 2021: Nikdy sa nevzdávajte, lebo aj malý Dávid občas nájde ten správny kameň, ktorým zloží namysleného Goliáša.

Čo nám teda ostáva?

Možno, že jediné, čo nám ostáva, je zostať v akej-takej mentálnej „karanténe“ a nezblázniť sa. Zacvičiť si. Ísť do prírody. Posilniť si imunitu. A tak… Lebo, keď toto celé prežijeme, možno získame protilátky, ktoré nás ochránia pred lacným populizmom.

Skrátka, mali by sme sa zomknúť (mentálne, nie fyzicky… R-O-R stále platí) a posnažiť sa, aby nám ostali zvyšky zdravého rozumu, ktoré nás raz budú viesť k nejakej normálnej voľbe.

Na záver už len dodávam to, čo by možno povedal Braňo Závodský v relácii Naživo: Budeme situáciu sledovať.

Martina Valachová

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/ 

 

 

Prídite si prevetrať hlavu a posilniť imunitu…

Pripravili sma pre vás event, ktorý vás postaví na nohy

SooGooD – víkendovka pre vaše telo a myseľ vo Wellnes hoteli Kontakt

Prečo SooGooD?

Lebo to bude TakééDobréé.

Termín: 04-06.06.2021

SooGooD – víkendovka pre vaše telo a myseľ vo Wellnes hoteli Kontakt

Mohlo by vás zaujímať