fbpx
Numerológia a pohľad na vzťahy a život

Numerológia a pohľad na vzťahy a život

Šťastnými nás robia rôzne veci. Niekedy maličkosti. Často sa do nášho života dostanú nepozorovanie. Stačí náhodné stretnutie a všetko sa obráti hore nohami.

AKO SOM ZAČALA MILOVAŤ ČÍSLA

Celé to začalo, keď som vymenila maličké mestečko, kde skoro každý pozná každého za skoro veľkomesto, s tisíckami možností a príležitostí, čo sa mi stalo aj osudným. Ale ja som osudu neskutočne vďačná. Moje nové pôsobisko bolo nádherné, na konci mesta, blízko lúky a lesa, s výhľadom na scenériu prírody. A najúžasnejšia bola moja susedka Šamanka.

Bola to osôbka, ktorá si prešla podobnými životnými situáciami ako ja a mala aj dieťa vo veku môjho. Vôbec som sa nedivila, keď som zistila, že obe dievčatá sú levice a správajú sa k sebe ako sestry. Táto moja susedka, ktorej som vďačná za všetku trpezlivosť a ochotu, mi krok po kroku dávkovala informácie a myšlienku za myšlienkou z duchovného sveta, do ktorého bola už odmalička zasvätená.  Práve ona ma viedla na ceste poznania.

Učila ma, ako vnímať svoje telo, ako pracovať s intuíciou a ja som to nasávala ako špongia. Vďaka tejto múdrej Šamanke, ako som ju začala nazývať, mi začalo stúpať vedomie a sebavedomie.  Už si ani nespomínam postupnosť jednotlivých oblastí, ktorými som prechádzala; numerológia, fytoterapia, etikoterapia, Bachova terapia, meditačné techniky, stravovanie podľa elementov, čínska medicína, vzdelávanie, lektorstvo.

HLAD PO POZNANÍ

Bolo by to išlo ešte ďalej, lebo môj hlad po poznaní bol stále väčší a silnejší, ale povinnosti v zamestnaní ma limitovali. Rokmi sa nahromadili poznania aj z oblasti výživy, kvantovej metódy, metódy Pranic healing a končilo to psychosomatikou. Bolo to 9 rokov nabitých informáciami, skúsenosťami a prežitím. Aj napriek tomu všetkému mi najviac prirástla k srdcu NUMEROLÓGIA a cez ňu pohľad na VZŤAHY.

Keď som počula slovíčko NUMEROLÓGIA, hneď mi naskočil pocit, že je to niečo tajuplné, zakázané, spájalo sa mi to s veštením. Keďže som vždy milovala zakázané veci, tak som neodolala výzve nahliadnuť do tajov tejto, ako to moja lektorka nazvala, VEDY  VYVOLENÝCH.

Keď som sa dozvedela, že pôjde o rovnice, počty, čísla, moja reakcia bola: “Fuj“, …“Nechcem“, búrilo sa vo mne všetko a už to vyzeralo, že sa vzdám. Chvalabohu,  moja detská zvedavosť, ktorá mi zostala až do dospelosti, mi zabránila to celé vzdať, keď ma oslovila významná medzinárodná lektorka z Budapešti. Profesorka, pôsobiaca na dvoch maďarských vysokých školách, autorka viacerých kníh ma požiadala, aby som jej organizačne pomohla so Školou numerológie.

NUMEROLÓGIA A POHĽAD NA VZŤAHY A ŽIVOT

Ani neviem ako, ale slovo dalo slovo, bola som súčasťou procesu v ktorom sa všetko točilo okolo čísiel. Keď mi lektorka začala vysvetľovať  pôvod numerológie, od údivu som zabudla aj dýchať. Prastará veda, pochádzajúca z bájnej Atlantídy, bola pre mňa veľkým lákadlom. Rovnako bolo veľkou výzvou  nahliadnuť do tajov Pytagorovho štvorca, ktorý nazerá až do hlbín duše a pomôže odhaliť i to, čo je navonok schované.

Chcela som spoznať lepšie seba, odhaliť i to, o čom som doteraz nevedela, vytiahnuť na svetlo svoje silné stránky, prijať slabé miesta a využiť naplno schopnosti, o ktorých som niekde v hĺbke duše tušila, ale nedokázala som o tom otvorene hovoriť. Chcela som seba, ako bytosť v celej svojej plnej kráse prijať a spoznať takú, aká v skutočnosti som. A to preto, že  som sa často snažila nosiť rôzne masky, aby som bola vždy dokonalá, žiadaná , bola na výslní, jednoducho, aby ma mali radi.

Bol to trochu iný pohľad na seba, na vlastný život.

Čísla odhalil aj tie najhlbšie tajomstvá z útrob mojej duše a celej bytosti v plnej kráse.

Numerológia bola práve tá, ktorej vďačím za to, že  mám teraz iný pohľad na čísla, na seba a svoje okolie. Ten, kto sa nikdy nestretol s numerológiou, si ani nevie predstaviť, čo všetko sa dá vyčítať o charaktere osoby. Niekedy sa to zdá, že sú to  čáry, máry,  ale ja som veľmi rýchlo pochopila, že toto prastaré učenie pochádzajúce z čias Atlantídy,  ktorého tvorcom bol Pytagoras, mi dávalo zmysel a ukazovalo pravdivosť učenia.

Ak sa pýtate : „ Ten matematik Pytagoras, ktorý dal svetu Pytagorovu vetu“?

Moja odpoveď znie : „Áno, práve ten zostavil Pytagorov numerologický štvorec“. Dlhé roky sa o tomto učení nesmelo ani hovoriť, a už  vôbec nie praktizovať ho. Táto veda patrila v minulosti k tajným a zakázaným vedným odborom, ktoré boli tabuizované.

Postupne, ako som sa učila prijímať svoje pozitívne i negatívne charakterové vlastnosti, verte mi, že nebolo mi to jedno. Pytagorova mriežka mi dala odpoveď na otázku :

„Prečo sa v živote neviem rozhodovať?“ alebo „Prečo  stále niečo budujem, a potom sa mi to zrúti ako domček z karát?“

„Prečo som ako dieťa stále bola na čele skupiny?“  a  tiež  „Prečo som sa hrávala na princeznú?“

Dozvedela som sa, prečo som mala v detstve kardiovaskulárne ochorenie a prečo som taká precitlivelá. Dostávala som sa do situácie, keď sa celé moje vnútro búrilo. Bolo to len moje ego, ktoré nechcelo prijať, čo sa mu nepáčilo, ale ja som vedela, že je to dôležité poznanie. Často som si aj poplakala, keď som pochopila, že som žila roky v nevedomosti a omyloch, do ktorých som sa vďaka výchove svojich predkov dostala.

Vôbec im to nezazlievam, lebo viem, že robili najlepšie, ako to vedeli. Veď aj my robíme všetko tak, ako najlepšie vieme.

Postupne sa mi oči otvárali a ja som sa na seba začala pozerať inak.

Sama seba som prijímala takú, aká som, nielen po fyzickej, ale aj po emocionálnej a mentálnej stránke. Neskôr som to, čo som dovtedy vnímala ako slabosť, začala využívať vo svoj prospech a v prospech iných. Začala som naplno rozvíjať svoje  nové schopnosti a zúročovať ich v každodennom živote.

Zamilovala som si čísla, ich vlastnosti a energie, znamenia, živly, ktoré sa v nich skrývajú. Je to energia čísla, ktorú nevidíme, iba cítime. Milujem číselné rovnice, ktoré sú veľmi dôležité, aby človek pochopil svoju životnú cestu a obdivujem dokonalosť Pytagorovho štvorca, a tým aj dokonalosť ľudského stvorenia.  A vďaka číslam milujem seba, pretože som pochopila ich podstatu. Už sa nemusím búriť a stavať na zadné.

Aj keď som odhalila vo svojom charaktere niečo, čo sa mi až tak veľmi nepáčilo, ale učila som sa to prijímať. Čísla mi odhalili  i to, o čom som ani netušila, len niekde v hĺbke som cítila, ale nebola som si tým istá. Vyniesli na povrch, čo bolo hlboko skryté,  pomohli mi pochopiť seba v plnej kráse a celistvosti.

Pomohli mi  nájsť  MOJE DRUHÉ JA, ktoré hlboko driemalo ako Šípková Ruženka, ktorá čaká, kedy ju prebudí princ a bude znovu šťastná.

Vďaka numerológii a číslam vnímam ľudí inými očami. Zistila som, že ak človek žije v súlade s božským  vedením a riadi sa svojim vnútorným hlasom, tak aj choroby a nešťastia majú STOP.

Pochopila som, čo v živote nechcem,  smerujem k tomu, čo chcem a po čom túžim. Keď sa ma raz opýtal spolužiak : „Vieš čo chceš?“, veľmi ma nahnevala táto veta!   Vtedy som vôbec nevedela … Až čísla mi otvorili oči.

Každý máme svoju cestu a nie je totožná s cestou iných ľudí,  aj keď sa nám  možno naša  nepáči a radšej by sme kráčali inou. Preto najprv spoznajme pomocou čísel  tú svoju, aby sme ňou mohli vykročiť správne.

A výsledok? …… BYŤ ŠŤASTNÁ!

NUMEROLÓGIA je to, čo ma robí šťastnou, keď vidím, že čísla neklamú a vedia pomôcť v sebapoznaní a  vo vzťahoch mnohým ľuďom.

Keďže viem, že mojou cestou je učiť sa a učiť iných, odovzdávať im svoje poznatky a  skúsenosti, tak som sa touto cestou vybrala.

Tento príbeh je epizódou z pripravovanej knihy VIERY VARŠOVEJ   „AKO SOM NAŠLA SVOJE DRUHÉ JA“.

Kniha hovorí o tom, ako Ja,  duša, ktorá už od detstva nenávidela matematiku, vnímala ju ako  nočnú moru, vhupla práve do tohoto sveta plného štvorcov,  výpočtov,  čísel, rovníc a rovín. Žeby náhoda? Keďže teraz už viem, že náhody neexistujú, vnímam túto skúsenosť ako perfektne pripravený plán s vopred vypracovaným scenárom, kde režisér dobre vedel, že herec je pripravený.

Viera Varšová

Ste intolerantná/ý? Príďte sa poradiť

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová