Je tak veľa bariér a okolností, ktoré bránia dodržiavať predsavzatia. Máte ich aj vy? Klíííd…

Novoročné predsavzatia a ciele na rok 2022Novoročné predsavzatia a ciele na rok 2022 – trochu tej človečiny … 

Na začiatku každého roka počujem, čítam, vidím, zdieľam nespočetne veľa zaručene dobrých rád, pravidiel, appiek, ktoré mi majú zázračne pomôcť dosiahnuť moje často nové, vyglančené ciele. Lebo však, čo so starými, nesplnenými?

Začína to tak fajn, nevinne.

Keď ide koniec roka, ty sa zastav a zamysli, čo bolo. A aké to bolo. A či je spokojnosť. A aké to chceš mať o rok. A poďho nastavovať latky a limity. O desať alebo najlepšie o dvadsať kíl menej a isto bude zo mňa nefajčiaci, nepijúci, bohatý minimalista podľa poriadkumilovnej Marie Kodo.

LENŽE!

Je tak veľa bariér a nepriaznivých okolností, ktoré mi v tom bránia, že som sa rozhodla namiesto tvorby veľkolepej nástenky vízií a vypĺňania päťdesiateho šiesteho motivačného diára, sadnúť si dnes s tou kávičkou pod vianočný stromček a pozorovať, čo sa to teda u mňa deje, keď sa to nedeje.

V čem delo?

1. Mám zato, že ma trápi v prvom rade jedna zásadná vec: namýšľam si, že nemám čas na premýšľanie. Nemyslím to zasnené „doblbakukanie“. Ale fakt sa zastaviť a popremýšľať. To predsa nejde urobiť hrc!

2. Som stvorená z Mysle, Srdca a zbierky „pošetilých“ intuícií, ktoré volám Nohy. Mali by spolupracovať, ale nedeje sa to. Cez rok na ich manažment nemám čas a na konci roka som už unavená robiť medzi nimi mediátora, a tak nepočúvam ani jedného.

3. KEĎ UŽ začnem premýšľať o nejakom novoročnom predsavzatí, to, že ho nenaplním, sa mi deje aj preto, že ho pomenujem vágne, nejasno. Akoby som ho ani nechcela. Ale ako to urobiť správne? Ak chcem schudnúť, začať cvičiť – chcem byť zdravá alebo sa chcem aj páčiť a byť milovaná. A ak si chcem nájsť lepší džob – je to skutočne prirodzený posun v mojej kariére, kedy je mi môj terajší zamestnávateľ „malý“ a mne, zdá sa, narástli krídla.

Alebo mi to v zásade vyhovuje ako je, len mi doma hučia do hlavy, aký som blbec, že nezarábam ako hen Pišta Hufnágel.

Všimli ste si? Hneď to vyzerá inak.

Toto sú pre mňa tri zásadné veci, s ktorými musím pracovať, ak chcem na začiatku hociktorej zmeny v mojom živote dosiahnuť zmysluplný konsenzus sama so sebou. A bez práce nie sú koláče.
Predpokladám správne, že to máte podobne ako ja?

Novoročné predsavzatia a ciele na rok 2022?

Klíííd, moje milé novoročné predsavzatia.

Rozhodla som sa vás neriešiť vtedy, kedy na to nie sú správne konštelácie. Hoc je Nový rok. Viem, že keď dozrejete, prídete. Vtedy vám veľmi rada otvorím a trebárs aj pod rozkvitnutou májovou čerešňou si vás náležite vychutnám.

Šťastnú cestu k tej vašej novoročnej zmene vám želá Dáša Polievková, toho času aj ambasádorka novoročnej pohody.

Kontakt na Dagmar: www.catcoach.sk

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

 

Žijeme v blahobyte, len si to často neuvedomujeme…

„Žijeme v dobe, keď máme všetkého dostatok. Dalo by sa povedať, že žijeme v blahobyte. Aj keď je teraz ťažšia doba, tak stále máme teplo, svetlo, jedlo, teplú vodu a záchod splachujeme pitnou vodou.“ Aj takto sa pozerá na aktuálnu situáciu Jasna Bosnič Opavská, interiérová dizajnérka a moja dlhoročná priateľka. Pozrite si rozhovor, ktorý vám možno ukáže iný pohľad na životné výzvy, ale aj na dizajn.

Mohlo by vás zaujímať