fbpx
Networking je v podnikaní potrebný

Networking je v podnikaní potrebný

Bez kontaktov sa v biznise nepohnete. Najmä, ak ste malý alebo stredný podnikateľ. Prípadne, ak stojíte na začiatku podnikania. Potrebujete sa prepájať a nadväzovať partnerstvá. A takto vznikla myšlienka speed networkingu, ktorý realizujeme spolu s Akčnými ženami.

Keď som niekedy vo februári premýšľala ako prepojiť niektoré aktivity 40plus a akčných žien, uvažovali sme nad spájaním síl. Dôležitým bodom bola aj diverzita v tíme. Toľko ohýbané slovo, ktoré je často iba záložkou v šanóne či internej smernici. 

Zistili sme, že vekovú diverzitu spojením dvoch projektov plníme do bodky. Komunita akčných žien je zväčša vo veku od 20 do 40 rokov. Ide o mladé dámy, ktoré začínajú pracovať po skončení školy alebo po materskej, či  budovať podnikanie, ktoré by vedelo reflektovať na balans medzi prácou a rodinou.

Čitatelia Magazínu 40plus sú zase často v situácii, kedy hľadajú reštart alebo zvažujú podnikanie, pretože ich život v korporácii „omrzel“ – resp. vyhoreli.

Takto vznikol nápad na Akčný Speed Networking. V októbri prebehol piaty speed a ja sa teším, že bola spokojnosť.

Prepájanie ľudí i podnikania

Zdá sa vám, že dnes stretnúť obchodného partnera je  jednoduché? Veď tu predsa máme sociálne siete. Potom rôzne konferencie. Ale. Pre biznis je dobré stretnúť sa aj zoči voči. One to one. Zistiť a vydiskutovať si možnosti v cielenej komunikácii.

Naše podujatie oslovuje široké skupiny ľudí, ktorí pôsobia v odlišných sférach a počas Akčného Speed Networkingu dostávajú príležitosť spoznať sa.

Nové informácie, ktoré rozširujú obzory

Na každom  jednom speed networkingu sa snažíme prinášať nové informácie. Výnimkou nebol ani ten októbrový. Stretli sme sa v super priestoroch Paralelnej Polis, ktorá okrem možností coworkingu poskytuje i priestor na eventy podobné tomu nášmu.  Ako hosťa a spíkra sme oslovili Dušana Matušku, ktorý nám porozpával niečo o mýtoch Bitcoinu. Bolo to podnetné a rozhodne sa bolo nad čím zamýšľať.

Nový termín podujatia prinesieme čoskoro. Ak máte predbežne záujem, vyplňte formulár a o termíne vás budeme informovať.

Ďakujeme partnerovi JUST BE za výborné osvieženie a darček pre každého hosťa.

FOTO: Erika BiskupičováERINPHOTO
Galériu fotografií nájdete v albume na FB

Chcete sa nabudúce pridať? Napíšte nám a budeme vás informovať o najbližšom termíne

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová