fbpx
Nekvalitné vložky môžu spôsobiť oslabenie imunity

Môže vplývať kvalita vložiek na ženské zdravie? Plus pozvánka na testovanie!

Ruku na srdce. O svoj zovňajšok sa často staráme i nadmieru. Lebo to, čo je na povrchu je aj viacej vidno. Ale. Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako môže ženské zdravie ovplyvňovať to, čo si obliekame? Nebodaj to, čo máme pravidelne každý mesiac tak blízo našej intímnej zóny? Prinášame informácie, ktoré vás možno inšpirujú. A tiež na konci článku nájdete možnosť zapojiť sa do testovania grátis…

Ženské problémy – poznáte to?

Je veľa žien, ktoré trápia takzvané ženské problémy. Zájdeme do lekárne a hľadáme riešenie. Často aj niekoľkokrát do roka. Ale, čo ak sú naše problémy spôsobené príliš prechemizovanými produktmi?

Napríklad také vložky. Sprevádzajú nás od 12 do 50 rokov. A to je väčšina nášho života. Mnohí výrobcovia v snahe produkovať a predávať čo najviac, však uberajú na kvalite. Samozrejme, nechceme povedať, že nás tým takpovediac „otravujú“, pretože všetky produkty musia dosahovať istú normu.

Existujú však výskumy, ktoré dávajú za pravdu výrobcom, ktorí pri výrobe zobrali do úvahy aj úroveň súčasného poznania a vplyv produktov na ženské zdravie.

Čo obsahujú bežne dostupné vložky?

Mnohé z bežne dostupných produktov sú vyrábané z odpadu. Počujete dobre.  Výrobcovia potom pri úprave vo výrobe používajú sirouhlík, kyselinu sírovú, chlór alebo hydroxid sodný. Viete čo všetko vám potom pri používaní produktov hrozí?

Spomenieme len bolesti hlavy, zvracanie, ale aj bolesti brucha a hrudníka. 

A pokračujeme bielením.

Totiž bežne dostupné vložky a tampóny  sú upravované – bielené chlórom. Možno si poviete, že veď dobre. Aspoň sú produkty čisté.

Avšak bielenie vytvára látku dioxín, ktorej je veľmi často pripisované oslabenie imunitného systému.

Čo tak byť k nášmu telu viac gentlemanské?

V prvom rade by sme mali používať kvalitné hygienické pomôcky, teda emulzie na umývanie s neutrálnym pH a hlavne bez mydla. S hygienou to však nemôžete preháňať, žiadne výplachy pošvy ani príliš časté umývanie. To, ale asi viete.

Ale poďme naspäť k vložkám. Už ste sa stretli s produktami, ktoré obsahujú aniónový pásik? Ide o spojenie prírody a vedeckého poznania. Pásik vytvára priaznivé prostredie a následne tak eliminuje počet baktérií.

K vložkám s anionovým pásikom patria aj produkty Gentle Day. Ide o novú generáciu funkčných organických produktov. Sú však obohatené o spomínaný aniónový pásik, ktorý obsahuje turmalínový kryštál.

Ten dokáže vplyvom pohybu a vlhkosti, čo je prirodzené prostredie vložiek, produkovať anióny (záporne nabité ióny kyslíka) a malé množstvo infračerveného svetlo (Far-IR), ktoré je ľudským okom neviditeľné a využíva sa pri svetelnej terapii. Vďaka tomu sa už viac nemusíte báť nepríjemných pachov a množenia baktérií.

Okrem dostatočnej absorbcie je dôležitá aj priedušnosť vložiek. Predsa len vložku máme počas menštruácie celý deň a pre zdravie našich intímnych partii je zásadné, aby mohli dýchať a neboli „zabalené v igelite“.

A čo ekológia?

Dnes sa veľmi dbá na životné prostredie. Teda veľa sa o tom rozpráva. A teraz si skúste predstaviť tisíce ton vložiek na celom svete. Asi sa radšej rozhodnete pre také, ktoré sú takmer plne rozložiteľné, však?

Vložky Gentle Day sú vyrobené z prírodných materiálov sú ekologicky odbúrateľné, a preto sú šetrné k vašej pokožke, ako aj k prírode.

Vložky nie sú chemicky bielené ani parfumované. Sú vyrobené z tenkej a mäkkej bavlny resp. netkanej textílie. Vynikajúco absorbujú 3-4 krát viac tekutiny ako klasické vložky, povrch zostáva suchý a nedráždia vašu pokožku. Miniete ich podstatne menej a v konečnom dôsledku šetria aj vašu peňaženku.

Dočítali ste sa sem a hovoríte si, že ďalšia reklama?

Dámy. Bez toho, že sa o niektorých veciach nebude písať, sa my ženy nedozvieme to, čo nám môže pomôcť. Ale keď ste sa dočítali až sem a chcete odísť, čítajte ďalej.

Radi by sme vám ponúkli tieto produkty vyskúšať. Trochu nás zastavila situácia s Covid 19 – ale povedali sme si, že vírus nevírus, naše telá pracujú a my máme svoje dni napriek pandémii. 

Prihláste sa a vyberieme 20 z vás, ktoré od výrobcu získajú balík produktov GentleDay na jeden mesiac, ktorý bude obsahovať denné vložky, nočné vložky a intímky. Stačí, ak vyplníte anonymný formulár a odošlete nám ho. Následne nám dáte vedieť vašu recenziu a tiež napríklad pár tipov na to, čo by ste v tejto sfére produktov najviac ocenili. Samozrejme, že vaše meno nezverejníme (jedine, ak budete chcieť). Za recenziu budete odmenené sadou produktov na ďalší mesiac. Zapojiť sa môžu všetky čitateľky s dodacou adresou na Slovensku do 14.4.2020 vrátane. Tie ktoré nevyberieme, môžu očakávať mail s kódom pre zľavu.

 

ĎAKUJEME ZA ZÁUJEM. Prihlasovanie na testovanie bolo ukončené a budeme informovať všetky dámy, ktoré budú oslovené priamo mailom. Redakcia

Mohlo by vás zaujímať…

Mohlo by vás zaujímať