Nejedzte mäso, vraždíte ľudí i planétu! Najprv prídu štúdie – kto sa nepridá, bude vyobcovaný na okraj spoločnosti

Nejedzte mäso, vraždíte ľudí i planétu! 

Viete, ako sa môže podariť presadiť úmysel niektorých liberálno-progresívnych skupín v oblasti radikálneho zníženia konzumácie mäsa? Veľmi jednoducho. Salámovou metódou.  Že je to hoax? Poviem vám úprimne, že po posledných rokoch presadzovania rôznych „jediných právd na základe jedinej pravdivej vedy, ktorej je potrebné veriť“ sa mi to osobne javí ako veľmi pravdepodobný scenár.

Progresívne a liberálne prúdy naberajú na sile aj na Slovensku

A niektoré ich metódy sa mi javia skôr ako cesta k strate slobody, než k životu, kde človek môže žiť a vôbec už len premýšľať slobodne. Veľmi dobrý komentár k tejto veci napísal Matej Gašparovič

Citujem…

Je len málo oblastí, kde sa nový korekčný princíp modernej postliberálnej ľavice ukazuje jasnejšie, ako keď vám chcú regulovať jedálny lístok. Najnovšie nám chcú výrazne obmedziť alebo rovno zakázať konzumáciu mäsa.

Nedávny príklad z Holandska, kde úradné rozhodnutie o povinnej likvidácii kráv vyvolalo radikálne protesty farmárov, je zdvihnutým ukazovákom: Nie, takto to nepôjde. Skúsia to teda inak. Keďže sme pri potravinách, aj tento nový trend treba presadiť salámovou metódou.

Delostreleckou predprípravou sú „vedecké“ teórie o tom, ako požierači mäsa ničia už beztak sa potápajúcu planétu. Následne sa objavia politické návrhy, ako zabrániť tomu, aby sme v takomto zvrhlom konaní, teda jedení mäsa, pokračovali. Samozrejme, aktérov trhu je nutné podplatiť dotáciami z vreciek zvyšku populácie, aby sa pritom nebúrili ako holandskí farmári.

Najprv teda prídu štúdie o tom, aké je vraj mäso nezdravé. Potom sa spustí lavína, ako škodí planéte, lebo chov dobytka je energeticky náročný. Potom prídu apokalyptické kecy o konci sveta. Potom moralizujúce vyhlásenia o tom, že kto sa nepridá, musí byť vyobcovaný na okraj spoločnosti.

V takejto atmosfére sa dá presadiť akýkoľvek nezmysel sociálnych inžinierov.

Koniec citácie. Celý článok nájdete tu: NOVÁ DOGMA

Hoax v atmosfére minulých rokov…

Za posledné roky sme sa mohli presvedčiť o tom, že väčšina hoaxov sa stáva skutočnosťou. Stačí na to pár mesiacov. A že sú hoaxeri na všetkých stranách spoločnosti, o tom už netreba pochybovať. Ukázalo sa nám to za posledné obdobie. Príkladov môže byť veľa. Ale aj v oblasti hoaxov sa nám to radikalizuje. Aj myslenie začína byť hoaxom. Niektorí zástancovia „jedinej pravdy“ idú totiž tak ďaleko, že keď človek napíše, že si niečo myslí, tak príde útok, že to je HOAX.

Chcem len pripomenúť, že človek si môže myslieť, čo len chce. Myšlienky človeka nie sú hoax. Myšlienky prichádzajú na základe životných skúseností, vedomostí, ale aj na základe intuície. Tento mix potom hlava spracováva a vyhodnocuje.

Podobne je to aj s hoaxami v oblasti konzumácie mäsa…

Ja si jednoducho myslím, že presne tam smerujeme. Ale nie zákazom, samozrejme… Veď žijeme predsa v demokracii. Pôjde to salámovou metódou. Oslovia sa influenseri. Peniaze na to, samozrejme, sú. Veď zachraňujú planétu… A podľa mňa už sa to aj deje.

Približne tak, ako to spomína autor komentára: Najprv teda prídu štúdie o tom, aké je vraj mäso nezdravé. Potom sa spustí lavína, ako škodí planéte, lebo chov dobytka je energeticky náročný. Potom prídu apokalyptické kecy o konci sveta. Potom moralizujúce vyhlásenia o tom, že kto sa nepridá, musí byť vyobcovaný na okraj spoločnosti.

Zakončím vetou: Kto sa nepridá, musí byť vyobcovaný na okraj spoločnosti.

Že vám to niečo pripomína?

Buďme pozorní a citlivo vnímajme, kam nás chcú niektoré prúdy uniesť.

Lebo, ak nás zanesú do bahna, z toho sa bude ťažké vyslobodiť…

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať