Manévre s pápežom ukázali holú pravdu. Oplatí sa ostať SVOJ a povedať NIE manipulácii a strašeniu…

Návšteva pápeža september 2021 a podmienkyManévre s pápežom ukázali holú pravdu. Oplatí sa ostať svoj a povedať nie manipulácii a strašeniu…

Za posledné mesiace si pripadám, že sa mi snáď sníva. Aj vy to takto máte? Normálne, že nenormálne veci sa nám dejú. Klamstvo a manipulácia sa stáva novou normou. A ideme v tom všetci. Niektorí viac a niektorí menej.

Minister zdravotníctva sa spolu s ďalšími ľuďmi rozhodli, že pôjdu na občanov už aj s pápežskou výzvou. Stanovili pravidlá, že Svätý otec sa môže stretnúť len s očkovanými. S plne očkovanými, samozrejme. Aj do sloganov dali, že vakcína je láska. V poriadku. Marketingové slogany bývajú rôzne, čo tam po jednom nevydarenom, že? Ak nezafunguje, nahradí ho iný slogan. Do troch dní sa zabudne. Ľudia majú krátku pamäť predsa. Ani sa netreba čudovať, nároky na pamäť sú dnes vysoké.

Na návšteve sa predpokladala účasť 350 000 veriacich. Plne očkovaných veriacich. Pre mňa je táto akcia inak strašný pokus hodiť nás naspäť do hrozivých čísiel, pretože netuším, kto a prečo zase raz počas pandémie chce tento malý a bohabojný národ opäť skúšať a testovať. Tentokrát mala byť testovaná účinnosť vakcín v priamom prenose a na vzorke 350 000 často najmä seniorov. Toto normálne nevymyslíš. To je ako zo zlej komédie.

Alebo nás len niekto skúša?

Takže všetky správy boli plné toho, že iba zaočkovaní, a to pri splnení presných parametrov. Posledná honba na ľudí, ktorí chceli ísť pozrieť pápeža, sa skončila pred pár dňami, keď všetky hlavné médiá dali ako prvé správu dňa (prečo asi), že dnes je posledný deň, kedy sa môžete dať zaočkovať, aby ste stihli dodržať pravidlá a mohli ísť na stretnutie s pápežom.

Keďže to evidentne nezabralo, prišlo vyhlásenie, že môžu ísť aj zaočkovaní neveriaci. Toto ma, prepáčte, trošku rozosmialo a aj rozčúlilo. To akoby ste nemali radi hudbu Rytmusa, ale teda vám tam dovolia ísť? Tak a čo. Pôjdete? Neviem, aký výtlak z toho očakávali. Celkom by ma zaujímalo, kto a kde na tie nápady chodí, ale aj koľko mu zo štátnej kasy za tieto nápady odchádza peňazí, lebo tieto šialené nápady platíme my všetci. A to by malo vadiť všetkým. Aj očkovaným. Aj neočkovaným…

Na stretnutí sa predpokladá účasť 350 000. K včerajšiemu dňu bolo registrovaných 30 000. Prepadák roka. Možno dokonca prepadák, odkedy je svet svetom a odkedy má cirkev pápeža. Strašná hanba. A to sa už vraj opravujú cesty a natierajú ploty v okolí, kde sa to má celé konať. Potemkinovi neostaňme nič dlžní. Už len ten komparz niekde zohnať… Ale kde?

Vyzerá to, že sa nehlásia a teda zapojil sa aj minister Gröhling, ktorý pred časom behal s nafukovacím ružovým plameniakom spolu s Rišom zo SaS a viedli debatu nastupujúc do auta, že aj oni sa dali. Tak tento pán minister prišiel s nápadom, že študenti by mohli dostať voľno, aby sa mohli zúčastniť. Fíha.

A potom si družina okolo ministra spomenula na OTP. Nie, nebojte sa, nejde o názov banky, ktorá už medzitým fúzovala. Ide o opatrenie OTP. A zrazu teda môžu ísť aj testovaní a tí, čo prekonali. Je to ponuka hodná majstra.

Tak a to by sme teda mali.

Krása nevídaná, ako by povedala jedna moja kamarátka. Uvidíme, ako to celé dopadne. Nateraz mi z toho vychádza nasledovné: Oplatí sa ostať svoj a povedať nie manipulácii a strašeniu… Aj keď na konci tej manipulácie stojí ponuka stretnúť pápeža.

Ľudia si asi uvedomili, že keď je vírus, a hlavne DELTA, taký nebezpečný, asi nie je zdravé sa zhromažďovať a preverovať svoju imunitu (či už prírodnú, alebo získanú očkovaním) tak, že sa vystavia možnému riziku. Super. Zabrali možno aj prosby detí, ktoré nechcú svojich rodičov ohroziť nakazením alebo predčasne stratiť, lebo očkovaní ľudia môžu tiež chorobu získať a aj prenášať. Ľudia si skrátka uvedomili, že je možno čas vrátiť sa k vlastnému sedliackemu rozumu.

A toto by sme si z toho mali zapamätať.

Ak nás mala pápežská kampaň niečo naučiť, tak je to, podľa mňa, presne toto. Že keď človek zbadá, že ho už skoro utopili, tak v poslednej chvíli si zachráni holý život vďaka jednoduchému pravidlu. Ostať svoj a spoľahnúť sa na vlastný rozum a schopnosti. Chytiť sa niečoho pevného, lebo pevný bod je pre topiaceho sa základ. A vlastný rozum a skúsenosti, to je dosť dobrý pevný bod!

Tak nám teda Pán Boh pomáhaj. Držme sa každý toho svojho…

Martina Valachová

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

 

Mohlo by sa vám páčiť…

Mohlo by vás zaujímať