fbpx

Našla som metódu odreagovania sa od všednosti a odrazenia sa od zacykleného života plného starostí

Našla som metódu odreagovania sa od všednosti a odrazenia sa od zacykleného života plného starostí

Dejstvo prvé

Sme doma, všetci. Hrozby, covid gate z každej strany, informácie, čo kde a ako je zle sa valia z každého rohu miestnosti. Upraceš si domácnosť a začínaš rozmýšľať, čo a ako ďalej.

Syn, výtvarník, má vo svojej izbe okrem iného bordelu jeden dávno rozmaľovaný a opustený obraz… Jedného večera sa k nemu priblížiš, chytíš do ruky štetec, zababreš si ruky akrylovými farbami. Pociťuješ niečo nové, niečo krásne ukľudňujúco – povznášajúco – radostné.

Od prvých neistých pokusov metódou automatizmu – vyjadrovania podvedomia pri maľbe – si postupne vypracuješ vlastný umelecký  výraz. Obrazy nadobúdajú farebnosť a aj štýl sa skonsolidoval. Postupne prichádzaš na tajomstvá techniky maľovania.

Dejstvo druhé… už nekončiace

Chytilo ťa to a už asi nepustí. Večer čo večer utekáš do svojho sveta, spoločníkom je ti príjemná hudba  a v hlave vzniká plno inšpirácií. Púšťaš sa stále do väčších plátien, kombinuješ techniky, farby, témy… Od prvého abstraktu a hry s farbami, motívmi, striedaš témy ako Slnko, Mesiac, kvety, motýle… Niekedy zvlášť a niekedy aj všetko dokopy. Nájdeš si, tak postupne  sama pre seba, svoju  vlastnú umeleckú arteterapiu….

Arteterapia je liečba výtvarnou činnosťou alebo umením.

Pôsobí na psychiku pomocou maľby, kresby či iných výtvarných techník, ale i pôsobením výtvarného diela na človeka. Pomocou takýchto umeleckých prostriedkov sa dostáva človek priamo do kontaktu s pocitmi, emóciami, túžbami, strachom, myslením a názormi, ktoré sa niekedy ťažko slovne opisujú.

Je vhodná na relaxáciu, uvoľnenie, zmiernenie pocitov úzkosti, poznanie vlastných možností, motiváciu, primerané sebahodnotenie a nadhľad v náročných životných situáciách.

Môže pomáhať aj pri ľahšom nadväzovaní kontaktov či znižovaní agresívneho napätia, môže rozvíjať kognitívne i motorické schopnosti, tvorivosť aj fantáziu…,,

Povedal ktosi múdry a veru mal pravdu.

Chcete vyskúšať arteterapiu pod mojim vedením?

Na konci septembra sa bude konať víkendovka tela a mysle SooGooD. Tentokrát priamo na Štrbskom plese. My sme sa s Martinou Valachovou dohodli, že prvý večer nebudeme venovať cvičeniu tela, ale práve arteterapii. Bude to večer venovaný umeniu a vínu… Pridáte sa? Miesto si je potrebné rezervovať čím skôr, pretože musíme hotelu zaplatiť zálohu do konca júna.

Tu sú ostatné informácie od Martiny:

Ak sa chcete pridať, tak neváhajte. Platbu musíme z časti uhradiť do 25. júna. Ak ste si práve povedali IDEM, prihláste sa…

Termín: 30.9.2022 – 2.10.2022

Ubytovanie: Hotel Toliar (dvojposteľové izby)

Cena pobytu: 245 € / osoba

Čo je v cene?

Ubytovanie v piatok od 14:00 a možnosť využitia welness ešte pred oficiálnym programom, ktorý začne 16:30

Strava: Piatok večera, sobota plná penzia (švédske stoly), nedeľa raňajky – švédsky stôl

Vstup do wellness – aj v sobotu

Later check-out o 11:00 – nedeľa

Cvičenie a workshopy s Nelou Sullens a Arteterapia s Ľubicou Časnochovou

Prihlásiť sa môžete nižšie – stále je možné čerpať aj rekreačný poukaz. A ak podnikáte, faktúra je uplatniteľná do nákladov…

Ak vás to oslovilo, pridajte sa…


Korektúra: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorkaMáte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: 

https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať