Bude Ivermectin liek proti covid 19

Namiesto očkovania možno budeme môcť užiť liek proti Covid 19? Je to hoax alebo skutočná nádej?

Včera som mala pracovné stretnutie. Svietilo slnko a stretli sme sa na terase kancelárie. R-O-R samozrejme. Rozprávali sme sa o mnohých veciach, ako si vzájomne pomôcť a hľadať možnosti adaptability. Debata však skĺzla. Keby nás niekto počúval, tak by si možno pomyslel, že sa stretli konšpirátori sveta.

Hoaxy, dezinformácie v dobe kovidovej…

Keby ktokoľvek z nás povedal, že sa sem tam nezaoberá alternatívnymi informáciami, podľa mňa by klamal. Už sme všetci unavení. Skrátka hľadáme nádej a hľadáme informácie. Informácii je, povedala by som, NA MRAKY. Veľa klamstiev, hoaxov, hlúpostí, čipovania… A veď to poznáte.

Keď som prišla domov, snažila som sa zabudnúť na mnohé veci, pretože niekedy je lepšie nerozmýšľať. A navyše, tých informácií a dezinfowebov je tak veľa, že človek by nič iné celý deň nerobil a ešte by sa v tom zamotal. Ako hovorí psychologička Zuzka Gažová, s ktorou som robila rozhovor o tom, ako prežiť toto obdobie a nezblázniť sa, tak hlavné heslo dňa je: VYPNITE SPRÁVY.

Jeden z mojich obchodných partnerov mi v noci poslal video.

Našla som si ho teraz ráno. Kým som cvičila, tak som ho nechala spustené. Zaujal ma názov lieku, o ktorom som doteraz nepočula. Asi naozaj málo sledujem správy… čo je možno aj dobre. Názov lieku, ktorý nie je drahý a mohol by vyriešiť celú túto  situáciu? To bude určite strašný HOAX. Veď by sa o tom písalo všade. To predsa nie je možné. Veď by to bolo sprisahanie.

Dala som to do Google. IVERMECTIN…

Keď si dáte  do Google slovo IVERMECTIN tak zistíte, že sa o ňom písalo už v apríli. Nájdete aj bulvárne články. Nájdete aj dezinformačné weby, ale nájdete aj Parlamentné listy alebo článok v Denníku Postoj či rozhovor v Denníku Pravda. Začítala som sa a zistila som, že možno existuje niečo, čomu len dávajú médiá v návale práce a množstva informácií málo priestoru.

Našla som aj otvorený list MUDr. Juraja Mesíka o ktorom som doteraz nevedela.

Píše sa v ňom…

Celá táto kríza má znaky sebapoškodzovania. Prebieha v čase, keď veda už pozná prakticky 100% účinný, bezpečný a lacný prostriedok prevencie ochorenia a včasnej aj neskorej liečby COVID-19. Liek je masovo používaný už 40 rokov, použilo sa ho 3,5 miliardy dávok, jeho vedľajšie účinky sú minimálne a dobre známe, stojí euro. Volá sa ivermectin.

Som len lekár, čo 6 rokov robil senior špecialistu v centrále Svetovej banky vo Washingtone a dekádu prednáša o globálnych rizikách na univerzitách: Mne neverte! Ale prekonajte svoj strach a vypočujte si výpovede špičkových odborníkov svetovej triedy na formálnom vypočutí v Senáte USA ( Homeland Security and Governmental Affairs Committe) v tomto oficiálnom zázname. Výpovede sú pod prísahou (lož pod prísahou je v USA vážny trestný čin).

Otvorený list slovenským novinárom a novinárkam: Zomieranie stoviek ľudí na COVID-19 a vládne lock-downy sú zbytočné

Treba sa rýchlo učiť od tých najskúsenejších po celom svete. Z tých, čo som nespomenul, napríklad aj od profesora Thomasa Borodyho, ktorý v minulosti vyvinul postupy liečby ktoré zachránil životy miliónov ľudí a dnes hlása terapiu COVID-19 kombináciou ivermectinu, zinku a doxycycklínu; mimochodom, tiež ide o lacné generiká. – povedal pre Denník Pravda – článok nájdete tu: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/566088-zivoty-mnohych-slovakov-s-koronavirusom-by-zachranili-lacne-lieky/

Oslovila som lekárov, ktorých poznám a budem čakať na ich vyjadrenia.

Šíriť hoaxy v žiadnom prípade nechcem.

Ale prestať hľadať odpovede neviem.

Martina Valachová

Rozhovor s Jurajom Mesíkom nájdete tu:

Juraj Mesík: Vec je úplne inde: Vakcinácia je beh na dlhé trate a my potrebujeme šprintovať. Cena pre víťaza je život a pre porazených smrť.

Mohlo by vás zaujímať