Domov / ZAMYSLENIA / Na šťastie nemusíme mať dôvod

Na šťastie nemusíme mať dôvod

Zamysleli ste sa niekedy prečo sa cítite šťastne a spokojne? Prečo niekto chodí po ulici smutne a skleslo, zatiaľ čo iní žiaria?

Ja som si svoju nespokojnosť roky akosi „pestovala“. Vždy sa mi zdalo, že ostatné ženy majú krajšie vlasy, oči, postavy, majú úspešnejšiu kariéru, získali lepšie platené miesta, jednoducho všetkým naokolo sa darilo viac ako mne.

Až raz mi jedna kamarátka povedala…

Až raz mi jedna kamarátka povedala, že som v jej očiach doslova prototypom úspešnej ženy a že by chcela, aby raz takto žili a vyzerali jej deti. Bola to iba jedna veta, ale dodnes si pamätám deň aj miesto, keď zazneli jej slová. Pozrela som sa vtedy na seba jej očami. Bolo ťažké uveriť, že si niekto o mne myslí niečo také pekné. Negatívnym informáciám a klebetám o sebe uveríme oveľa ľahšie. V tej chvíli som sa rozhodla. Nikdy viac sa nebudem porovnávať s inými a klásť si nezmyselné otázky typu prečo nemám modré oči alebo prečo som sa nestala klavírnou virtuózkou. Dala som si vtedy predsavzatie: všetkým ľuďom vo svojom okolí vždy povedať každú dobrú vec, ktorú si o nich pomyslím a pochváliť všetko, čo sa im podarí.

A tak  neváham nachádzať pozitíva aj tam, kde nie sú až také viditeľné a dávať ostatným najavo pozitívnu spätnú väzbu. Pretože to, ako sa vnímame, má podstatný vplyv na to, ako sa cítime. A funguje to! Ak som pozitívna k ostatným, aj mne prichádza späť dobrá energia a môj pocit zo seba je aj vďaka tomu lepší.

Naše šťastie závisí od nášho rozhodnutia, ak sa pozrieme na svoj život tou správnou optikou, nájdeme v sebe odpoveď ako byť spokojný vo svojej vlastnej koži.

Gréta Fábryová

Ďalšie články z kategórie ZAMYSLENIA

Už ma nebaví na nič sa hrať!

Viem, že si nesmierne unavená a kolotoč povinností sa nie a nie zastaviť. Deň máš uponáhľaný a večer nevládzeš hrať žiadnu hru...ani matky...ani manželky.. ani milenky. Aké smutné..... Predstieraš, že…

Temná stránka

Priateľky sú skoro tak dokonalý vynález ako staré mamy. Vlastne, v rôznych životných fázach sa tieto dva božie vynálezy striedajú na prvej priečke stupnice dokonalosti. Myslím tie pravé priateľky, nie…

...mohlo by vás zaujímať

Katarína Mayer: Ide láska cez žalúdok?

Katarína Mayer: Ide láska cez žalúdok?

Roztrasenou rukou sa dotkla vypínača a neónové svetlá namodro rozžiarili lesklú bielu linku. Chvíľku jej trvalo, aby si jej oči zvykli na svetlo. Potiahla rúčku na chladničke a do kuchyne sa vlial nový zdroj chladu a modrého svetla. Vytiahla minerálku a spláchla pachuť posledných pätnástich minút. Ešteže sa dnes vrátil taký unavený, že ju nahnal rovno do spálne a nestihol ani nájsť dôvod jej vynadať alebo sa na nej fyzicky odbaviť inak ako v spálni.