Na šťastie nemusíme mať dôvod

Zamysleli ste sa niekedy prečo sa cítite šťastne a spokojne? Prečo niekto chodí po ulici smutne a skleslo, zatiaľ čo iní žiaria?

Ja som si svoju nespokojnosť roky akosi „pestovala“. Vždy sa mi zdalo, že ostatné ženy majú krajšie vlasy, oči, postavy, majú úspešnejšiu kariéru, získali lepšie platené miesta, jednoducho všetkým naokolo sa darilo viac ako mne.

Až raz mi jedna kamarátka povedala…

Až raz mi jedna kamarátka povedala, že som v jej očiach doslova prototypom úspešnej ženy a že by chcela, aby raz takto žili a vyzerali jej deti. Bola to iba jedna veta, ale dodnes si pamätám deň aj miesto, keď zazneli jej slová. 

Pozrela som sa vtedy na seba jej očami. Bolo ťažké uveriť, že si niekto o mne myslí niečo také pekné. Negatívnym informáciám a klebetám o sebe uveríme oveľa ľahšie. V tej chvíli som sa rozhodla. 

Nikdy viac sa nebudem porovnávať s inými a klásť si nezmyselné otázky typu prečo nemám modré oči alebo prečo som sa nestala klavírnou virtuózkou. 

Dala som si vtedy predsavzatie: všetkým ľuďom vo svojom okolí vždy povedať každú dobrú vec, ktorú si o nich pomyslím a pochváliť všetko, čo sa im podarí.

A tak  neváham nachádzať pozitíva aj tam, kde nie sú až také viditeľné a dávať ostatným najavo pozitívnu spätnú väzbu. Pretože to, ako sa vnímame, má podstatný vplyv na to, ako sa cítime. A funguje to! 

Ak som pozitívna k ostatným, aj mne prichádza späť dobrá energia a môj pocit zo seba je aj vďaka tomu lepší.

Naše šťastie závisí od nášho rozhodnutia, ak sa pozrieme na svoj život tou správnou optikou, nájdeme v sebe odpoveď ako byť spokojný vo svojej vlastnej koži.

Gréta Fábryová

Ďalšie články z kategórie ZAMYSLENIA

Mohlo by vás zaujímať