fbpx

Inšpirujte sa ľuďmi, ktorí sú jasným príkladom toho, že na podnikanie nie je nikdy neskoro

Inšpirujte sa ľuďmi, ktorí sú jasným príkladom toho, že na podnikanie nie je nikdy neskoro

Nie každému sa v mladosti podarí zbohatnúť, čo však nie je dôvod na to byť nahnevaný na celý svet a vzdať sa. Vek je predsa len číslo a vždy máte šancu vziať opraty osudu pevne do svojich rúk a zmeniť smer cesty. Inšpirujte sa úspešnými ľuďmi, ktorí to aj napriek nie vždy ľahkému osudu dokázali.

Úspech a sľubná kariéra neprichádzajú na želanie, často po tvrdej „drine“, praxi a skúsenostiach, ktorými môže disponovať len človek v tom najlepšom veku 🙂

A to je veľmi dobrá správa, pretože v kombinácií so správnym a zdravým životným štýlom potom môžete z pozitívnych výsledkov v práci alebo novo založenej s.r.o. čerpať pre pohodlný a pokojný život mnohé dôležité zdroje.

Tu je niekoľko ľudí, ktorí sa aj vo vyššom veku rozhodli radikálne zmeniť svoj život a dosiahnuť úspech.

Gary Burrell – Garmin

V roku 1989 sa 52-ročný Burrell, keď pracoval pre AlliedSignal, zoznámil so svojím budúcim obchodným partnerom Ming Kao-m. Spoločne založili spoločnosť Garmin, ktorá sa zaoberá GPS prístrojmi. Spoločnosť pôvodne zameraná na pilotov a námorníkov dnes vyrába zariadenia pre vodičov po celom svete. Prvá kancelária Garminu pozostávala zo stola a dvoch skladacích stoličiek.

Takže ani vám na úspech veľa netreba. Podnikať môžete z pohodlia vlastného domu. Stačí vám k tomu dobré virtuálne sídlo a zhodnotiť svoje doterajšie skúsenosti v odbore alebo živote podobne, ako to urobila aj ďalšia známa osobnosť.

Mary Kay

25 rokov pracovala ako obchodná zástupkyňa bez toho, aby získala povýšenie. Až v 45-ke sa rozhodla skončiť a napísať vlastnú knihu o ženách a podnikaní. V priebehu písania sa kniha zmenila na obchodný plán jej ideálnej spoločnosti a bolo rozhodnuté.

Začala predávať výrobky na starostlivosť o pleť. V roku 1963 založila Mary Kay s manželom spoločnosť Mary Kay Cosmetics s počiatočným kapitalom 5 000 dolárov. Ako sama tvrdila, chcela vytvoriť spoločnosť, ktorá by žene – každej žene s rodinou a vychovávajúcimi deťmi – poskytla príležitosť prevziať kontrolu nad svojou kariérou. A rozhodne sa jej to podarilo, pretože nielen krása v boji s konkurenciou pomáha.

Ray Kroc – McDonald’s

V roku 1954 mal tento (možno po mene pre mnohých z nás neznámy) pán 52 rokov. Trpel cukrovkou a artritídou. Nechal si odstrániť žlčník a väčšinu štítnej žľazy. V mladosti však netrpel Ray len ochoreniami, ale aj nedostatkom financií, napriek tomu, že bol známym podnikateľom.

To sa zmenilo, keď stretol bratov McDonaldovcov, ktorí túto a dodnes známu spoločnosť založili v roku 1940, no až pod vedením syna česko-slovenských emigrantov v roku 1955 sa dožila rozmachu Ray žil ďalších 30 rokov a zarobil viac ako 600 miliónov dolárov. Aj napriek neľahkému začiatku a osudu veril v budúcnosť, ktorá sa mu smerom k lepšiemu začala formovať v neskoršom veku.

Garland Sanders – KFC

Garland, známejší ako plukovník Sanders, vyrastal bez otca, on, jeho sestra a matka žili veľmi zle. Do 65 rokov pracoval všade, kde musel, snažil sa otvoriť si reštauráciu, ale veľmi rýchlo skrachoval. A potom si spomenul na neobvyklý recept na kuracie mäso, ktorý ponúkal kuchárom.

Majitelia reštaurácií sa ale nezamestnanému „stratenému dôchodcovi“ vysmievali. Ale nevzdal to. Po takmer 1 000 odmietnutiach podpísal svoju prvú zmluvu. A potom náš hrdina rozprávkovo zbohatol. Jeho tvár dodnes zdobí viac ako 18 tisíc reštaurácií KFC po celom svete.

Vy to máte v dnešnej dobe oveľa jednoduchšie a vek naozaj nie je prekážkou. Nehovoriac o tom, že vašou veľkou devízou je celoživotné vzdelávanie, na základe ktorého dokážete v prípade potreby ovládať profesionálne prídavné zariadenia alebo počítač, cez ktorý sa dá riadiť dnes veľmi veľa vecí. Záleží na tom, čo vás baví.

Všetky nové poznatky, vzdelanie a každá jedna skúsenosť, aj tá negatívna, vás predsa posúvajú vpred, tak sa nenechajte „zlomiť“ a naopak zo všetkého sa poučte a ťažte vo svoj i prospech spoločnosti. Prinesie vám to príjemný pocit aj peniaze.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať