Na čo myslieť pri výbere kúpeľňovej skrinky

Na čo myslieť pri výbere kúpeľňovej skrinky
Zdroj: Duravit

Na čo myslieť pri výbere kúpeľňovej skrinky?

Viete, že v kúpeľni strávite v priebehu svojho života priemerne 540 dní? To je zhruba rok a pol. Je preto dôležité, aby ste sa v nej cítili pohodlne, príjemne a komfortne. Veľmi preto záleží na dostatočnom množstve úložného priestoru. Pri výbere kúpeľňových skriniek myslite na správne rozmery, zamerajte sa na kvalitný materiál a nezabudnite ani na design.

Začnite jednoducho – vezmite si do rúk meter a zmerajte, koľko úložného priestoru sa vám do kúpeľne vojde. Každý centimeter sa počíta. Podľa toho sa bude odvíjať správny rozmer, typ a tvar každej kúpeľňovej skrinky. Všetky tieto parametre hrajú pri výbere nábytku do kúpeľne dôležitú úlohu.

Dajte prednosť kvalite aj precíznemu vyhotoveniu

Zamerajte sa na nábytok určený priamo do kúpeľne. Je vyrobený zo špeciálnych materiálov, aby ustál vlhké prostredie aj zmenu teplôt, ku ktorým v kúpeľni často dochádza. Dajte prednosť renomovaným značkám a zbytočne nešetrite. Investícia sa veľmi rýchlo oplatí. Pozornosť venujte aj precíznemu vyhotoveniu. Pokiaľ totiž nábytok do seba presne nezapadá, tak ako má, vznikajú zbytočné medzery, do ktorých padá prach a zateká voda. Nekvalitné kúpeľňové skrinky sa vo vlhkom prostredí kúpeľne skoro poškodia, zničia a rozídu sa. Zásuvky nedoliehajú a dvierka sa ťažko dovierajú.

Trh ponúka pestrý výber materiálov

Na materiáli veľmi záleží. Trh ponúka pestrý výber rôznych materiálov, ktoré pôsobia veľmi moderne a štýlovo. Dobám plastových a lacno vyzerajúcich kúpeľňových skriniek už našťastie odzvonilo. Dnes sa korpusy obvykle vyrábajú z laminovanej alebo dyhovanej drevotriesky. Ľahko sa totiž opracováva a je ekonomická. Na predné dvierka sa potom väčšinou používajú kvalitnejšie a drahšie materiály – napríklad MFD doska, biodoska alebo masívne drevo.

Na čo myslieť pri výbere kúpeľňovej skrinky?
Zdroj Villeroy & Boch

Na čo myslieť pri výbere kúpeľňovej skrinky?

Typ a design skriniek hrajú prím

Pri výbere nábytku do kúpeľne si premyslite aj typ a samozrejme design. Môžete zvoliť kúpeľňovú skrinku pod umývadlo, nad umývadlo (so zrkadlom, bez zrkadla, s osvetlením, aj bez osvetlenia), alebo trebárs vysokú kúpeľňovú skrinku, do ktorej uložíte uteráky, fén, žehličku na vlasy, do vyšších poličiek potom lieky, agresívne čistiace prostriedky či pracie prášky. Túto možnosť oceníte hlavne s malými deťmi, ktoré si ľahko pomýlia dezinfekciu s detským pitím. Najobľúbenejšia farba kúpeľňového nábytku je biela, ale môžete si zvoliť aj iné farby či dekory. Pamätajte si – akýkoľvek kúpeľňový nábytok vyberajte vždy z jednej série a v jednom designe. Iba tak bude kúpeľňa pôsobiť ucelene a pekne.

Starostlivosť o nábytok nie je žiadna veda

Či už je kúpeľňová skrinka vyrobená z akéhokoľvek materiálu, pamätajte, že v starostlivosti o ňu platí jednoduché pravidlo – stačí ju očistiť obyčajnou mydlovou vodou a potom vyleštiť handričkou z jemnej tkaniny. Nepoužívajte žiadne chemikálie, čistiace piesky, ale ani abrazívne prostriedky, ktoré by mohli nábytok do kúpeľne nenávratne poškodiť.

Kúpeľňové skrinky kúpeľňu upracú a zútulnia

Kúpeľňové skrinky v kúpeľni nič nenahradí. Sú veľmi praktické, lebo ukrývajú všetky uteráky, čistiace prostriedky aj kozmetické prípravky. S nimi by kúpeľňa pôsobila neupratane, chaoticky a neusporiadane. Zároveň kúpeľňu zútulnia a dodajú jej eleganciu a štýl. Nájdite si čas a vyberte si. Nie je to žiadna veda.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať