fbpx
Denný letný kemp muzikál a tanec Bratislava

Muzikálový kemp a výtvarné dielne v dennom tábore – Elledanse

Denné letné tábory plné tanca, hudby, spevu, okorenené výtvarnými dielňami a v neposlednom rade – úspešný muzikálový camp – to všetko vám počas leta ponúka Tanečná škola Elledanse. S riaditeľkou, choreografkou a pedagogičkou Šárkou Ondrišovou som sa porozprávala o pripravovaných aktivitách na letné prázdniny. Tanečná škola a divadlo ELLEDANSE patrí medzi špičku tanečných škôl na Slovensku. Letné aktivity Elledanse sa právom tešia už 13 rokov záujmu všetkých tanečných nadšencov.

Všetci sme zažili veľmi ťažké posledné mesiace. Mnohí sa buď vrhli na cvičenie a objavili v sebe utajované schopnosti, ale veľa ľudí je aj takých, ktorí ľudovo povedané „zostali kysnúť“. Ako je to s vašimi zverenkyňami a zverencami z tanečnej školy? Ako zvládli „koronové prázdniny“ vaši tanečníci ?

Šárka Ondrisová Denný letný kemp muzikál a tanec Bratislava
Zakladateľkou a umeleckou riaditeľkou značky elledanse je choreografka Mgr.art. Šárka Ondrišová, ArtD

Myslím že sme neskysli. Naučili sme sa veľmi rýchlo fungovať on line,  čo nie je úplne optimálne. Veď naozaj, málokto má doma toľko priestoru, aby bol tanečný tréning 100% plnohodnotný. Ale atribúty ako flexibilita, sila, balans či koordinácia, sa dajú udržiavať aj cvičeniami menej náročnými na priestor. Nuž a práve na tom sme stavali. Decká dostali aj rôzne zadania a výzvy, aby mali možnosť aj sami tvoriť.

Bola to šanca zmysluplne stráviť čas a aspoň trošku byť v kontakte s kamarátmi, lektormi. Niektorí to celé brali veľmi svedomito, iní menej. Je to aj o chcení a sebadisciplíne, bez ktorej je umenie tanca nemysliteľné.

Postupne sa snáď vrátime do starých koľají, i keď leto asi ešte bude iné, ako tie minulé. Čo pripravuje vaša tanečná škola elledanse pre deti na tohtoročné letné tábory?

Deti mali pauzu, ale už konečne nabiehame do stabilného režimu a rozbiehame sa. Počas leta by sme chceli ponúknuť deťom atraktívnu kombináciu  pohybu, tanca,  výtvarnej činnosti i kamarátstva.

Pripravili sme dva turnusy denných tanečných táborov. Rozdelili sme ich podľa veku. V prvom turnuse od 13.7. do 17.7. 2020  budú tie mladšie detičky od 4 do 10 rokov. V druhom turnuse od 27.7. do 31.7.2020 sme pripravili aktivity pre staršie deti – od 6 do 14 rokov. Oba turnusy budú v priestoroch našej Tanečnej  školy elledanse vo Vienna Gate na Kopčianskej ul. 8, v Bratislave.

Pre deti máte určite pripravený aj zaujímavý program. Alebo budú len tancovať?

Tanečné lekcie počas denných táborov pre najmenšie deti zahŕňajú tanečnú prípravu a prípravu krátkych choreografií. Staršie deti si zdokonalia svoju techniku, ochutnajú čaro moderného a jazzového tanca. V závere si nacvičia dve choreografie, ktoré zatancujú svojim rodičom na záverečnej prezentácii v posledný deň tábora.

Výtvarnými a kreatívnymi aktivitami dopĺňame naše tanečné lekcie. Sú obľúbeným spestrením dňa. Svoje výtvory si malí umelci vezmú domov, hneď po záverečnej výstavke pre rodičov. Všetky lekcie vedú profesionálni lektori – pedagógovia, s dlhoročnou praxou s deťmi a mládežou, študenti a absolventi VŠMU či VŠVU. No a ja sama som odborným garantom. Okrem toho máme pre deti pripravený aj veľmi obľúbený Muzikálový camp.

Muzikálový kemp – to znie veľmi zaujímavo ? Na čo sa môžu deti v takomto kempe tešiť ? 

Denný letný muzikálový kemp sa uskutoční v auguste, od 10.8. do 15.8,.2020. Je určený pre staršie deti, od 12 do 18 rokov. Keďže je veľmi populárny a obľúbený, je v ňom obmedzený počet účastníkov na 30 osôb. Počas letného týždňa vytvoria účastníci kempu muzikálové predstavenie. Absolvujú lekcie spevu, herectva a tanca spojených do finálnej javiskovej formy. Na záver sa budete mať na čo tešiť – veľká verejná prezentácia muzikálu na javisku DK Zrkadlový Háj! 

Mnohí účastníci už majú skúsenosti s tvorbou a účasťou v muzikáli. Naša tanečná škola sa okrem tanca dlhé roky venuje aj divadlu a naštudovali sme viaceré divadelné predstavenia. Posledné malo premiéru v decembri minulého roka  s názvom Príbeh z lesa.

Príbeh z lesa je pôvodnou slovenskou hudobno-tanečnou rozprávkou pre veľkých i malých divákov, ktorej autormi sú Šárka Ondrišová a Zbynek Džadoň.

Skutočný muzikál v detskom podaní – to musela byť veľmi náročná práca?

Práca s deťmi je náročná, ale veľmi zaujímavá, inšpiratívna i zábavná. Napĺňa ma neskutočnou energiou. Hudobno – tanečná rozprávka Príbeh z lesa je pôvodnou slovenskou hudobno-tanečnou rozprávkou pre veľkých i malých divákov, ktorej autorkou som ja a Zbynek Džadoň. Inšpiráciou pre vytvorenie rozprávky bol legendárny Disneyho animovaný príbeh Bambi. Celým príbehom deti sprevádza jediný dospelý herec Martin Meľo spolu so štyridsiatimi tanečníkmi elledanse a poslucháčmi konzervatória vo veku od 5 do 18 rokov.

Predstavenie je unikátne tým, že dáva deťom a mládeži možnosť ukázať svoj talent a zároveň vtipne a s ľahkosťou odkomunikovať témy ekológie a ochrany životného prostredia. Okrem toho mali možnosť byť pri vzniku, naštudovať ho, videli ako vznikajú kostýmy, scéna, ako sa pripájajú porty. Niečo obdobné teraz v skrátenej forme ponúkneme deťom počas letného Muzikálového kempu. Už sa na to veľmi tešíme.

Elladanse denný kemp
Tanečné lekcie a výtvarné dielne vedú profesionálni lektori a pedagógovia s dlhoročnou praxou s deťmi a mládežou.

Ako a kde sa môžu deti do denného kempu hlásiť?

Rodičia môžu deti prihlásiť svoje deti na letné tábory elledanse alebo muzikálový kemp prostredníctvom web stránky : www.elledanse.sk , v časti Leto sú všetky tábory a kemp spolu s prihláškou, alebo nás môžu kontaktovať telefonicky : +421 918 940 114  alebo mailom : skola@elledanse.sk.

Rozhovor pripravila: Dáša Luknárová

Elladanse denné kempy aj muzikál
Tanečné lekcie a výtvarné dielne vedú profesionálni lektori a pedagógovia s dlhoročnou praxou s deťmi a mládežou.

Mohlo by vás zaujímať…

Skvelý denný tábor pre deti z Pezinka a okolia

Mohlo by vás zaujímať