fbpx
Muži, prosím, preberte sa! Ženy tiež...

Muži, prosím, preberte sa! Ženy tiež…

Pred časom som sa stretla s príbehmi troch žien. Každá z inej časti Slovenska. Každá úplne iná. Jedinečná. Spájala ich jedna vec. Absolútna strata sebadôvery. Ale absolútna. A pritom…

Každá z nich vychovala niekoľko detí a bola mužovi oporou popri podnikaní. Deti však vyleteli z hniezda. A nastala HODINA PRAVDY. Otázka, koho je to HODINA PRAVDY?

Tie ženy si myslia, že ich. Že sú vlastne nanič. Zdá sa im, že prudko zostarli. Dokonca, že sú škaredé. Zdá sa im, že nevedia vlastne nič robiť. Že nič v živote nedosiahli. Zdá sa im, že sú nepoužiteľné. Počúvala som s otvorenými ústami.

Ja mám deti a viem, čo to znamená. Celý život som sa pohybovala v biznise alebo som podnikala. Ak by som nemala oporu v rodine, tak viete čo by som mohla? Hrubé NIČ. Nedávala som rodine ten perfektný poriadok. Nebolo vždy upratané. Niekedy bola večera narýchlo urobená vo forme chleba vo vajci. Namiesto žehličky úradovala sušička na šaty. Žehlila som naposledy .. no ani nepamätám. A keď to takto zhrniem, tak to vyzerá, že som úplne neschopná gazdiná. Mohla by som si sypať popol na hlavu. Ale ja to neurobím.

Môj deň má len 24 hodín. Nedá sa v živote stihnúť všetko. Nejde to.

Ale späť k trom ženám. Všetky sú fantastické gazdinky. Každá jedna ovláda milión vecí, ktoré ja neviem a aj keby som to skúsila, a ak by mi Pán Boh všetky hriechy odpustil, nezvládla by som to. U každej z nich bola dohoda v rodine jasná – muž sa vedel postarať o príjem a žena viedla domácnosť. Všetkým to vyhovovalo. A tie ženy to bavilo a napĺňalo. Všetky tri sú okolo 50ky a cítia sa neschopné!

Muži, prosím, preberte sa! Ženy tiež…

Muži, prosím, preberte sa. Vaše ženy vám dali všetko, čo ste vy a celá rodina potrebovali. Dali vám všetok svoj čas. Taká bola dohoda. Vyhovovalo vám to. A nastal čas. Nastala HODINA PRAVDY.

Vráťte im to. Počúvajte ich, čo vám hovoria. Ak chcú začať podnikať, podporte ich. Ak sa dá, tak najmä povzbudením. A ak to ide, tak aj finančne. To že nepodnikali doteraz neznamená, že im to nepôjde. A možno nezarobia milióny, ale nájdu znovu naplnenie života. Pretože žiť s vedomím, že nemajú vo vás podporu, alebo dokonca, že existujú finančné rezervy, ale nie na ich „ženské rozmary“, to ich šťastnými neurobí.

Ženy, prosím, preberte sa tiež. Urobte všetko, aby ste boli so sebou viac spokojné. Niekedy pomôže zmena kaderníka. Niekedy dobrý workshop na posilnenie sebavedomia. Hľadajte. Neopúšťajte sa. Vychovali ste novú generáciu ľudí. Niektorá dve, a iná štyri deti. A trvajte na svojom. Žiadajte od svojich mužov podporu. Zaslúžite si to. Máte na to právo!

Martina Valachová

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová