MUDr. Zuzana Kosibová: Žena môže žiariť v každom veku. Aj keď už funkcia vaječníkov vyhasína…

MUDr. Zuzana Kosibová: Žena môže žiariť v každom veku. Aj keď už funkcia vaječníkov vyhasína…

Účelom života ženy v období, keď nastupuje menopauza a klimaktérium, nie je roky sa trápiť, trpieť nervozitou či nespavosťou. Existuje veľa možností, ako sa vysporiadať s príznakmi, ktoré často bránia ženám v normálnom živote. Tam, kde nezaberú babské recepty a rady od kamarátok, je treba hľadať a skúmať. Poradiť sa s lekárom. Hlavne sa nevzdať.

S MUDr. Zuzanou Kosibovou som sa rozprávala nielen o prechode a riešeniach, ale aj o predčasnom prechode u mladých žien. Rozprávali sme sa o rôznych mýtoch. Napríklad o tom, či je alebo nie je vhodné, aby mala žena v tomto období pár kíl navyše. V rozhovore sme sa dotkli aj doplnkov stravy, byliniek, ale aj hormonálnej liečby. Keďže Slovenky sa hormónom vyhýbajú, existuje už aj nehormonálne riešenie vo forme lieku. Pani doktorka uviedla niekoľko noviniek, s ktorými som sa ešte ja osobne nestretla a mohli by pomôcť mnohým ženám…

A prebrali sme toho oveľa viac…

Verím, že vás rozhovor zaujme a že vám dá aj AHA momenty. Rozhovor môžete sledovať aj priamo tu…

Pani doktorku nájdete aj tu: kosibova.z@gmail.com

❤ Budem rada za zdieľanie a tiež za podporu na KO-FI  https://ko-fi.com/odznovapodcast

👉Ak NEchcete platiť kartou, môžete prispieť aj na účet o.z. vo FIO bank : SK45 8330 0000 0022 0165 1060 – do poznámky uveďte, že ide o dar.

Ďakujem. Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať