MUDr. Igor Bukovský vyhral súd: Práva sa domôžu iba tí, ktorí sa o to aspoň pokúsia.

MUDr. Igor Bukovský vyhral súd : Práva sa domôžu iba tí, ktorí sa o to aspoň pokúsia.

MUDr. Igor Bukovský vyhral súd, portál Startitup sa mu musí verejne ospravedlniť. Zároveň má médium povinnosť uhradiť lekárovi nemajetkovú ujmu za výroky v jednom z článkov, ktoré Bukovský považuje za „porušenie osobnostných práv“.

O veci rozhodol Okresný súd Bratislava V, dňa 9. januára 2024 v spojení s Uznesením Krajského súdu v Bratislave zo dňa 29. septembra 2023.
Startitup ospravedlnenie už pred niekoľkými dňami zverejnil na svojej webovej stránke, Bukovský však o rozhodnutí súdu informoval až v nedeľu.

„Stálo to veľa námahy aj finančných prostriedkov,“ uviedol MUDr. Igor Bukovský na sociálnej sieti s dôvetkom, že „práva sa domôžu iba tí, ktorí sa o to aspoň pokúsia“.

článku, ktorý bol predmetom sporu, sa okrem iného písalo o Bukovského ziskoch počas pandémie a o navýšení ziskov jeho firmy, no aj o tom, že lekár šíri hoaxy.

Počas uplynulých rokov (nielen) Startitup písal rôzne články s posmešnými titulkami.

Napriek tomu, že sa v Startitup – a nielen tam – tvária ako serióozne médium, nehanbili sa vo svojich titulkoch používať posmešné výrazy na adresu predtým známeho a uznávaného doktora. Nazývali ho napríklad DOKTOR ORIEŠOK.  („Doktor Oriešok“ má ambulanciu, v ktorej prijíma pacientov, ale zarába aj predajom kníh či reklamou na YouTube).

Tento prípad MUDr. Bukovského môže slúžiť ako motivácia pre ďalších, ktorí boli ostrakizovaní za svoje odborné názory. Práva sa totiž naozaj domôžu iba tí, ktorí sa o to aspoň pokúsia.

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať