Môžete si nechať zmraziť mozog alebo aj celé telo. „Opravia vás“, keď sa veda posunie!

Smrťou to nekončí. Môžete si nechať zmraziť mozog alebo aj celé telo. „Opravia vás“, keď sa veda posunie!

V Arizone sa rozhodli, že si zo smrti a prípadného budúceho oživenia urobia biznis. Po odchode z tohto sveta si môžete nechať svoje telo zakonzervovať tekutým dusíkom a čakať na naloženie do nádrže, kým sa veda neposunie a nebude vás môcť opäť oživiť.

Pre túto metódu sa zvyčajne rozhodujú smrteľne chorí. Jedným z nich je Matheryn Naovaratpong, najmladší človek, ktorý bol zatiaľ kryogénne zmrazený. „Je to dievčatko z Thajska, ktoré malo rakovinu mozgu. Obaja jej rodičia boli lekári a nič jej nedokázalo pomôcť. Tak nás kontaktovali,“ povedal bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Alcor Max More. Jej prípad je jedným z mála, ktoré boli zverejnené.
„Uzdravená a opravená osoba s naklonovaným alebo len oživeným telom sa opäť stretla so svojimi priateľmi. To je ideálna vízia,“ vysvetľuje Vita- More, futuristka, autorka a Maxova manželka. Ich úžasná myšlienka má však aj svojich odporcov. Jedným z nich je Arthur Caplan, riaditeľ odboru lekárskej etiky a profesor bioetiky na Newyorskej univerzite. „Jediní ľudia, ktorí sú z toho naozaj nadšení, sú ľudia, ktorí za to dostanú zaplatené,“ vyčítal vo svojom vyhlásení. Zmrazenie celého tela stojí v Alcore cca 220-tisíc dolárov a mozgu okolo 80-tisíc dolárov. Väčšina členov za procedúru platí prostredníctvom životného poistenia. Niektorí klienti si dokonca dávajú zmraziť aj domácich miláčikov.

Prihlásili sa dokonca aj hviezdy

Hoci spoločnosť Alcor nič nesľubuje ani nezaručuje, o zákazníkov nemá núdzu. Dokonca aj niektoré celebrity, ako napríklad Paris Hilton (41), sa prihlásili. Duchovný otec televíznych talentových šou Simon Cowell (63) bol tiež istý čas na čakacej listine, ale teraz sa stiahol. Dusíkom nabitý legendárny hráč baseballu Ted Williams (†84, Boston Red Sox) už čaká na svoju prípadnú druhú šancu.

Pripravila Martina Valachová

P.S: Ja by som nechala zmraziť naše sliepky. Strašne dobre nesú. Bude ich raz škoda…

Mohlo by vás zaujímať