Niektorí hovoria, že miliardár Musk sa zbláznil. Rozhodol sa totiž bývať v mobilnom domčeku 35m2…

Mobilný dom na bývanie. Miliardár Musk býva v mobilnom domčeku!

Mobilný dom na bývanie. Miliardár Musk býva v mobilnom domčeku!

Toto je pre mnohých ľudí až neuveriteľné. Musk, zakladateľ firiem Tesla či SpaceX, miliardár, mnohými obdivovaný, ale aj zatracovaný, býva v domčeku, ktorý má plochu asi 35 metrov štvorcových. Povedali by ste to? Veľa z nás, ak nie väčšina) ľudí je zaťažená hypotékami, ktoré ledva splácame. No a často bývame v domoch, na ktoré prakticky nemáme. Prípadne musíme nadmerne pracovať. Vyzerá to, že Musk to zobral opačne. Možno by si vedel kúpiť aj celé Slovensko, ak by chcel. A pozrite sa. Mobilný dom na bývanie. Miliardár Musk býva v mobilnom domčeku!

Dodržiava svoje sľuby?

Musk v roku 2020 verejne prisľúbil, že už nebude vlastniť žiadny dom a zdá sa, že svoj sľub aj dopodrobna napĺňa. Predal už päť príbytkov, z toho tri v Bel Air v celkovej hodnote 40,9 milióna dolárov.

V júni potvrdil, že mu zostal iba jeden v oblasti San Francisco Bay, ktorý prenajímal na rôzne eventy a čakal s jeho predajom. Vizionár uviedol, že tento dom ,,musí predať veľkej rodine, ktorá tam bude žiť, pretože ide o unikátne miesto.

Mobilný dom na bývanie. Miliarár Musk býva v mobilnom domčeku

Je Musk bohatý? Je…

Majetok tohto boháča sa momentálne odhaduje na viac ako 160 milárd dolárov. Jeho informácia o novom bývaní na twitteri šokovala. Jeho dom ho stál cca 42 000 € ( to si predstavte, že za túto cenu už na Slovensku nekúpite pomaly nič…)

Od svojej firmy SpaceX si ho prenajíma a tvrdí, že je skvelý a je jeho „hlavným“ príbytkom. Ide o skladací, najvyšší prefabrikovaný model Casita od firmy Boxabl, ktorá patrí medzi start-upy. Plochou pripomína dvojizbový byt a veľkou výhodou je vysoká energetická efektivita vďaka izolácii a osvetleniu LED.

Mobilný dom na bývanie. Miliardár Musk býva v mobilnom domčeku!

Dom má kuchyňu, kúpeľňu, obývačku a spáľňu.

Kúpili by ste si taký dom aj vy?

V novembri 2020 uviedla firma Boxabl, že jej prvá inštalácia sa týka prísne tajného elitného zákazníka. Vyzerá to tak, že mysleli práve E. Muska, ktorý im vloženou dôverou zjavne asi urobil také promo, že im pomohol k 47-tisíckam predobjednávok od ďalších zákazníkov.

Nie každý chce iba jeden dom, takže celkovo je predobjednaných 100-tisíc domov a údajne dvetisíc záujemcov už zložilo zálohu. Podľa firmy Castitas majú objednávky v  celkovej hodnote miliardy dolárov. Prefarbikované domy často trpia náročnou logistikou. Aj tu to firma premyslela. Dom Casita sa dokáže poskladať a zmenšiť zo 6,1 metra na 2,6 metra a následne môže byť bezproblémovo premiestňovaný na prívesnom vozíku.

Byvanie miliardara
Vitajte na toalete Muska…

Výrobca sídli v Las Vegas a účtuje si dva až desať dolárov za míľu. Ale teda vraj plánuje tiež dodávky za oceán a pomocou železnice.

A čo hovorí samotný Musk? 

Vizionár tvrdí, že je v dome spokojný a jeho potreby pokrýva.

Namiesto dreva, klincov a kladív, využíva firma na stavbu oceľ, betón, penovú izoláciu, laminátové panely a tvrdí, že by mal domček prežiť aj hurikán či záplavu. Rozvody inžnierskych sietí sa vytvárajú už v továrni a po doručení na miesto inštalácie stačí dom rozložiť, poskladať a pripojiť.

Zdroj: Boxabl

Mohlo by vás zaujímať