Milan Markovič: Čo ja viem…

Milan Markovič Prišla mi esemeska „Príďte sa zaočkovať“Čo ja viem…

Prišla mi esemeska: „Príďte sa zaočkovať“. A hneď vetička druhá: „Chráňme si zdravie“. No nech sa prepadnem, ak viem, ktorým z tých pokynov sa vlastne riadiť.

Sotva by som vedel vyrátať, koľko všetkých možných injekcií sa už do mňa zmestilo od narodenia až doteraz. Ale o tých predošlých som nemal dôvod mudrovať. Šarlach, kiahne, chrípka a ešte ten či onen neduh, pomerne nedávno aj tetanus, a na trikrát! A boli si istí aj lekár, sestra a všetci naokolo. Do vyvetranej ordinácie ma vždy voviedli, letáčik príbalový mi dali prečítať, do zdravotnej dokumentácie zaradili, pichli a bolo.

Lenže dnes pochybujú ešte pred tým, čo by ma vôbec zazreli.

Lebo vravia: Tá vakcína má viac benefitov, ako rizík. Viac výhod, ako nevýhod! Nuž, a po takomto varovaní sa odvažujem opýtať: Ktoré sú tie riziká? Koľko ich je? Ako a kedy sa prejavia, ak budem mať ten pech? Odpoveď žiadna. Len toľko, že ani do ordinácie sa netreba ponáhľať, prepichnú ma aj dakde na štadióne, v parku, na námestí či niekde pod bránou, čo sa s tým budeme párať! Zdravotná karta? Načo? Papierik s obsahom tej tekutinky? Ba kieho! Stačí len podpísať, že to ja všetko dobrovoľne…

Pán profesor Krčméry (nech mu je nadváha ľahká!) ma tiež upokojil, keď vyhlásil, že o možných nežiadúcich účinkoch prípravku v úlohe vakcíny sa dozvieme možno až o päť rokov. S TÝM SA MUSÍME ZMIERIŤ – koniec citátu.

Ľudia boží, verte-neverte, moja trúfalosť ide tak ďaleko, že ja sa s tým zmieriť akosi nemienim.

Viem, pre nejedného som podozrivý. Ešte nikdy som sa nedal testovať a na očkovanie sa tiež nechystám. No a s vedomím, že ostatných desať rokov som dokonca neprekonal jedinú chorobu, začínam sa cítiť nesvoj. Nevyčleňujem sa príliš? Patrím sem vôbec ešte?

Čo ja viem…

Milan Markovič
Pozrite si aj video rozhovor s Milanom Markovičom…

 

Prečítajte si aj: KEĎ STRAŠIŤ, TAK OD PODLAHY…

MM KABARET uvádza ROBA GRIGOROVA – LÍSTKY NA TICKETPORTAL

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať