Milan Markovič: Umučte ma, zabite ma, tentoraz nepoviem vôbec nič nové. Naopak, parazitovať idem.

Milan Markovič - Čo ja viem - Umučte ma, zabite ma, nepoviem nič novéMilan Markovič – Čo ja viem…

Umučte ma, zabite ma, tentoraz nepoviem vôbec nič nové. Naopak, parazitovať idem. Ale aj vyvodzovať!

Najnovšie číslo vedeckého časopisu European Journal of Epidemiology uvádza, že dôkladný výskum na úrovni šesťdesiatich ôsmich krajín nepotvrdil nijaký vzťah medzi percentom plne zaočkovanej populácie proti ochoreniu Covid-19 a výskytom nákazy. Že vraj naopak. Že pribúda viac nových prípadov nákazy v krajinách s vysokým podielom plne zaočkovaných v porovnaní s menej zaočkovanými krajinami. A nasledujú konkrétne presné čísla (správa TASR).

S láskavým dovolením, do tohto by som sa zahryzol.

Predovšetkým: nie som zvedavý na poplašné správy – aj keby boli pravdivé. Už som sa predsa za tie skoro dva roky čosi naučil! Ja chcem vedieť, kde urobili súdruhovia vakcinátori chybu!

Lebo ak mi toto nikto nevysvetlí, tak právom očakávam, že naše vysokomienkotvorné médiá zakročia a definitívne odstránia zmätok v hlavách ľudí. Vari som jediný, kto takto ostro napadne hoax, podľa ktorého autori výskumu volajú po opätovnom používaní nefarmakologických prostriedkov pri „nastoľovaní rovnováhy života s ochorením Covid-19 rovnako, ako už sto rokov žijeme s rozličnými sezónnymi variantmi chrípkového vírusu z roku 1918“? Podporu racionálnej životosprávy, hygieny, odstupov???

A aby tých dezinformácií nebolo málo, tak páni výskumníci dokonca apelujú na úrady, že pri snahe zvýšiť zaočkovanosť by sa mali vyvarovať stigmatizácie nezaočkovaných, ktorá podľa nich „môže spôsobiť viac škôd než úžitku“. Naozaj, bratia Slováci? Toto sme chceli?

Teraz, keď sme si už patrične osvojili nespochybniteľnosť tvrdenia, že neočkovaní nie sú ľudia, ale dobytok s teľacím IQ a mali by kvičať ako svine na bitúnku, teraz ich nebodaj začneme tolerovať? Teraz, keď som mentálne pripravený na tretiu vlnu a štvrtú dávku?

Vstávam od televízora, odkladám respirátor, zapínam pécéčko a pomaly sa upokojujem: jútubáci cenzurujú odušu, pápež sa hádam tak skoro nevráti a fejsbukári masovo lajkujú správu „ Plně očkovaný muž zemřel na COVID. Lékaři tvrdí, že výsledek mohl být horší, kdyby neměl vakcínu“.

Čo ja viem…

Milan Markovič

Pozrite si aj videorozhovor s Milanom Markovičom

Prečítajte si aj: KEĎ STRAŠIŤ, TAK OD PODLAHY…

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

 

Mohlo by vás zaujímať…

Lucia je nevidiaca. Prišla o zrak pár mesiacov po pôrode syna, čo už je niekoľko rokov. Po 24 operáciách sa dozvedela, že tento stav sa už pravdepodobne nezvráti. Podľa mňa Lucia vidí veľmi veľa. Žije plnohodnotný život, porodila ďalšie dieťa a pokračuje vo svojich projektoch. Jej odkaz je veľmi inšpiratívny. Viac už v rozhovore…

Mohlo by vás zaujímať