Milan Markovič: Čísla majú nulovú informačnú hodnotu.

Milan Markovič Prišla mi esemeska „Príďte sa zaočkovať“Čo ja viem…

Vychádzam z domu. Dve tetušky obďaleč vstávajú z lavičky; pochopili, že už nie je počasie na vysedávanie. Len čo ich pozdravím, zabedákajú: – Pán sused, predstavte si, nepustili nás do cukrárne. Tak povedzte, kedy sa už ten blázinec skončí…

Nechcem ich rozľútostiť ešte viac, a tak nevyťahujem svoju stabilnú odpoveď: Pre mňa sa to nikdy ani nezačalo. Záleží na každom z nás, čomu sa podvolíme.

Pomáha mi okoloidúci známy na prechádzke s čivavou.

Chlapík, čo nezabudol rozmýšľať vlastnou hlavou: Dnes vraj zase pribudlo dvetisíc prípadov. A neverili by ste, vystrašený národ verí, že to znamená dvetisíc nakazených, chorých či dokonca infekčných!

Klobúk dolu! Tento človek, ako jeden z tej mizivej menšiny, pochopil, že tu prebieha hon na zdravých ľudí a pozitivita testu vypovedá len o tom, že v tele je vírus, možno mŕtvy vírus či len jeho malá časť. Ale ten možno úplne zdravý človek je automaticky zaradený do štatistiky nakazených bez toho, aby ho ďalej dôkladne vyšetril lekár. Nikdy v histórii sa tak masívne netestovalo na jeden vírus. No a tým, že sa toľko testuje, tak je veľa pozitívnych, a tým pribúdajú argumenty, aby sme ľudí vydesili a to alebo ono im zakázali.

Vláda zásadne manipuluje s faktami a zákonite dochádza k zmäteniu pojmov.

Naozaj si niekto myslí, že čísla v kolónke „úmrtnosť“ zodpovedajú realite? NIKTO nevie povedať, koľko ľudí za celé to obdobie zomrelo na covid. V nemocniciach ležia ťažko chorí ľudia s pozitívnym testom, takže pri úmrtí je jasné, kam ich zaradia. Nikto však už nedoloží, že mnohí z nich umierajú na ich hlavné choroby – onkologické, autoimunitné či akékoľvek iné vážne nemoci, lenže oni sú zároveň POZITÍVNI, a to je práve to, čo sa výborne hodí pre tú mediálnu prezentáciu. Tie čísla však majú nulovú informačnú hodnotu.

Lenže toto si nikto nesmie uvedomiť.

Lebo máme vakcíny. Koľko dávok sme už na Slovensku napichali? A koľko ampuliek ešte čaká? To všetko vynásobme ich cenou a nemôžeme nepochopiť, prečo treba ľudí naďalej zavádzať, podvádzať, strašiť a trestať.

A dokedy?

Kým to dovolíme. Ten vírus tu totiž už bude s nami navždy. To už vie, hádam, aj tá čivava, len nám, zarúškovaným, to ešte stále nedochádza. Alebo áno?

Čo ja viem…

Milan Markovič

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať