Medzigeneračný festival OLD´s COOL v Bratislave aj Košiciach   

Slovenská spoločnosť prechádza demografickým starnutím a tomuto faktu je potrebné prispôsobiť naše vzťahy, služby aj sociálne a zdravotné inštitúcie. Občianske združenie Zrejme vzniklo s cieľom pripomínať, že aj na Slovensku je potrebné otvorene diskutovať o tom, v akých prostrediach chceme my a naši príbuzní starnúť a aké medzigeneračné vzťahy chceme vzájomne utvárať.

„Rozhodli sme sa organizovať kutlúrno-osvetové medzigeneračné akcie akými je festival OLD’s COOL a inšpirovať verejnosť v premýšľaní o starnutí, starších ľuďoch a našich vzťahoch. Inicujeme tiež inovatívne medzigeneračné aktivity v komunite akými je napríklad séria medzigeneračných debát a kvízov. V neposlednom rade spolupracujeme s mestskými časťami a zodpovednými developermi na tvorbe užitočných mestských politík a projektov,“ ozrejmuje Táňa Sedláková, členka Zrejme.

 

Naším zámerom je podporovať medzigeneračný dialóg v komunitách a susedstvách a tvoriť otvorenú a demokratickú spoločnosť zdola. Symbolom medzigeneračnej spolupráce je pre nás, dnes už bohužiaľ zaniknutý stacionár pre seniorov Záhrebská, ktorý fungoval v komunite Susedia na dvore. Chceme, aby takéto kvalitné služby boli podporované a vznikali aj na ďalších miestach. Aj preto sme sa rozhodli o stacionári z komunity Susedia na dvore a jeho príbehu vydať knihu a druhý rok organizujeme medzigeneračný festival OLD´s COOL“ vysvetľuje Dušan Martinčok, člen Zrejme.

Občianske združenie Zrejme pracuje s verejnou mienkou v prospech harmonických medzigeneračných vzťahov založených na výmene vedomostí a skúseností bez zbytočných stereotypov a bariér.

Medzigeneračný festival OLD´s COOL tento rok v Bratislave aj Košiciach 

Pozývame vás na festival OLD´s COOL plný príjemných rozhovorov, divadla, hier, koncertov, workshopov, tvorenia, diskusií, ale najmä stretnutí. Festival OLD´s COOL spája generácie a inšpiruje ku zmene.

Videopozvánka na festival OLD´s COOL:

https://www.youtube.com/watch?v=ZWoS6yrAASs&t=2s

Na festival OLD´s COOL 2018 pozýva aj herečka Táňa Pauhofová, ktorá bola minulý rok súčasťou diskusie o starnutí na Slovensku:https://www.youtube.com/watch?v=5zkfXsToW6M, herečka Judit Bárdos, ktorá je jednou z tvárí kampane Staroba sa nás dotýka: https://www.youtube.com/watch?v=iMZy6Eq_ww8, ale aj herec Marián Mitaš, ktorý bol spolu s deťmi pravidelným návštevníkom stacionáru pre seniorov Záhrebská v komunite Susedia na dvore: https://www.youtube.com/watch?v=VZNxm2sNbCA

Festival OLD´s COOL prebehne 4-6. októbra 2018 v bratislavskej kaviarni Berlinka pri SNG a Satori Stage a 12-13. októbra 2018 v košickom kine Úsmev.Kompletný program OLD´S COOL Bratislava 2018 nájdete na:

https://www.facebook.com/events/700395336989482/

 

Autorom fotografií je Michal Huštaty.

Autorom videa je Daniel Klembara.


Facebook/Zrejme

Youtube/Zrejme

Facebook/OLD´S COOL

Mohlo by vás zaujímať