Máte nápad ako lepšie učiť

Máte nápad ako lepšie učiť? Prihláste sa do Komenského inštitútu

Komenského inštitút včera spustil prihlasovanie do piateho ročníka bezplatného programu pre pedagógov, ktorí nevzdali svoj sen učiť s chuťou, originálne, zábavne a s výbornými výsledkami. Ste učiteľka, učiteľ, riaditeľka, riaditeľ alebo študentka či študent pedagogickej fakulty a máte nápad ako učiť lepšie?

Prihláste sa do 30. apríla do Komenského inštitútu a získajte jedinečnú príležitosť zažiť výborné workshopy, inšpiratívne prednášky a stretnúť ľudí rovnakej krvnej skupiny.

Žiadne nudné školenia za kredity, pracujete na vlastnom projekte.

Ročný bezplatný vzdelávací program pozostáva z týždňovej letnej školy, piatich víkendových workshopov a online stretnutí. Na začiatku štúdia si zvolíte tému svojho „pedagogického projektu“. Vďaka skúsenému lektorovi si pripravíte a načasujete projekt tak, ako ho budete vo svojej škole realizovať. Počas roka budete mať k dispozícii mentora, na ktorého sa môžete obrátiť s otázkami a keď sa neviete pohnúť ďalej.

Myslite na to, aby bol váš projekt reprodukovateľný a mohol v budúcnosti pomôcť aj iným učiteľom.

Do Komenského inštitútu sa ročne dostane len 20 pedagógov. Rozhoduje pritom nie len samotný nápad projektu, ale aj ochota pracovať na sebe, experimentovať a prebúdzať vo svojich študentoch pocit slobody a osobnej zodpovednosti.

Ako hovorí Veronika Suváková, koordinátorka programu: „Učitelia v Komenského inštitúte sú pre mňa veľkou inšpiráciou. Mnohí prichádzajú po rokoch praxe a napriek tomu majú otvorenú myseľ, sú ochotní učiť sa a spoznávať moderné metódy a prístupy, ktoré následne prinášajú do svojich škôl, a tak menia školské komunity vo svojom okolí, čo je prvým krokom k reforme školstva zdola.“ Komenského inštitút poskytne každému účastníkovi aj grant.

Máte nápad ako lepšie učiť

Čo sa naučíte na workshopoch aj mimo nich

Znie to síce jednoducho, no od nápadu k realizácii vedie občas cesta kľukatá. Chce to usporiadať si myšlienky a pripraviť poriadny projekt. Ten je polovicou úspechu. Preto na vás už počas leta čaká workshop s lektorom a koučom Tomášom Pešekom, ktorý vám poradí, ako na to. Ďalšou zaujímavou témou spoločného stretnutia je práca s osobnou silou. O nej bude hovoriť psychologička Sylvia Ondrisová, odborníčka na témy novodobého líderstva.

Nebudú chýbať workshopy zamerané na rozvoj kritického myslenia s Ondrejom Gažovičom a Zuzanou Labašovou či stretnutia venované nenásilnej komunikácii s Adamom Čajkom. S lektorom Robertom Čapkom budete diskutovať na témy modernej didaktiky a triednej a školskej klímy. Vymeníte si skúsenosti z oblasti spolupráce učiteľ – rodič a pomôžeme vám s metódami, ako efektívne riešiť konflikty v triede i v škole.

Program prináša aj množstvo neformálnych stretnutí. Je miestom, kde nájdete podporu, načerpáte energiu, získate priateľstvá. „Komenského inštitút? Megadávka inšpirácie, sila podpory, cesta zmeny,“ takto opísala svoju skúsenosť účastníčka aktuálneho ročníka Katarína Podolanová, riaditeľka Strednej zdravotníckej školy v Považskej Bystrici. A Monika Gombošová zo základnej školy v Kremnici dodáva: „Nič lepšie a komplexnejšie som počas môjho vzdelávania zatiaľ nedostala.“

Štúdium je zdarma vďaka finančnej podpore partnerov.

Prihlásiť sa môžete od 12.3. 2020 do 30.4.2020 prostredníctvom formulára na webstránke: www.komenskehoinstitut.sk

Inšpirujte sa príbehmi našich absolventov https://komenskehoinstitut.sk/projekty/.

Komenského inštitút letná škola

-red-

Mohlo by vás zaujímať