fbpx
Svet potrebuje tvorivosť
Domov / ZAMYSLENIA / Martina Valachová: Svet potrebuje tvorivosť

Martina Valachová: Svet potrebuje tvorivosť

Píšem si s Luciou Lužinskou. Pripravujem totiž rozhovor so slovenským spisovateľom a novinárom, ktorý zverejníme o pár dní. Okrem iného je v ňom spomenutá aj problematika o stave kultúry na Slovensku. Podelila som sa s Luciou o jednu z myšlienok, ktoré tam odznejú. Som akčný typ ženy…a tak spravodlivo rozhorčená píšem a navrhujem riešenie. “Urobme s tým niečo. Lucka. Do ulíc!”

„Len ja už som inde“, píše Lucia. „Na boj neverím. Skôr potrebujem zmenu vedomia a dokázať vnímať veci v širších súvislostiach. Pre mňa je boj deštruktívny výdaj energie.

Svet potrebuje tvorivosť. A tiež verím, že ktorého vlka kŕmiš, ten rastie.

Keď bude veľa ľudí tvoriť a vytvárať dobrú energiu, tak tam chcem ja patriť. Len ešte musím spracovať všeobecnú nespravodlivosť a utrpenie z nejakého hlbšieho bodu. Skrátka, ako hovorím – transformácia vedomia. To jediné vnímam, že môže zachrániť Zem. Nie ekonomika, nie vedecko technická revolúcia, nie IT revolúcia, nie genetika… Takto to mám.“

Páči sa mi to. Je to náročnejší prístup a postup, ako vyjsť s hnevom do ulíc. A mohol by mať ďalekosiahlejšie a hlavne pozitívnejšie dosahy. Svet potrebuje tvorivosť. Pridáte sa?

Martina Valachová
Foto: Anton Zorád 

 

Pripravujeme pre vás…

Bojujte o vlastné zuby. Vieme ako na to!

Ako prežiť život s vlastnými zubami bez protéz, implantátov, kazov? Cestu vám ukáže profesionálna dentálna hygiena. Problémom je, že chýba osveta. Profesionálnych a adekvátne vzdelaných dentálnych hygieničiek máme málo. Napriek…

Ako zjemniť stopy veku na našej tvári?

O vráskach a jej typoch ste už toho počuli zrejme veľa. Vyskytujú sa v rôznom veku a na rôznych častiach tela. Sú to drážky a záhyby rôznych veľkostí, ktoré vznikajú…
VÍKENDOVÝ REŠTART II.Po 40ke sa menia naše priority, mení sa telo, mení sa aj rozmýšľanie. Ak ste doteraz napríklad necvičili, cítite, že asi by ste mali. Lebo chrbát bolí. A telo sa tiež ťažšie udržiava v kondícii.

Dámy, ktoré zažili náš jarný reštart už vedia, že na našom pobyte sa nudiť nebudú. A máme pre všetkých absolútnu pecku. V sobotu nás na turistike kombinovanej s Nordic Walking bude sprevádzať Róbert Kormaňák. Oravák znalý prostredia Zuberca a Roháčov. Budeme hľadať aj balans v živote. Víkend bude aj o rozhovoroch s odborníkmi na témy ako sa stravovať, či a ako cvičiť - lektorky Nela Sullens a Elena Bernáthová.  Ujsť z reality a naučiť sa vytvoriť si realitu novú, Aj taký bude náš pobyt!

Pridajte sa