fbpx
Ako ďalej prežiť koronu bez peňazí

Martina Valachová: Ešte predtým, ako tu všetci skrachujeme…

Ešte predtým, ako tu všetci skrachujeme, chcem urobiť súhrn!

Od marca sa zmietame v chaose opatrení, ktoré majú priniesť ochranu zdravia a života ľudí. Od marca zomrelo na Slovensku približne 60 ľudí s covidom 19. Scenáre boli najprv také, že tu skolabuje zdravotníctvo a chorí budeme skoro všetci. Teda nie všetci, iba polovica obyvateľstva. To sa nenaplnilo.

Je október a pribúdajú nám pozitívne testovaní.

Suma sumárum pribúda okolo 1000 prípadov denne. Ale testujeme 10 000 denne. Väčšina z pozitívne testovaných má ľahký priebeh. Od marca zomrelo okolo 60 ľudí. A my ideme opäť zatvárať ekonomiku? Kto to všetko zaplatí? Z čoho bude armáda umelcov, kuchárov, freelancerov, spevákov, hercov, ľudí v cestovnom ruchu žiť? Majú si pozrieť film v hlavnej úlohe so Zuzanou Krónerovou, kde propagovala myšlienku nič nejem, len zo vzduchu žijem?

Včera som čítala na LinkedIn post, ktorý písala pani z oblasti gastra. Ich mesačné náklady sú 50 000. Za tri mesiace na jar dostali vyplatenú od marca do mája kompenzáciu 10 000€. Znamená to, že 140 000€ zatiahli z úspor a úveru. Ako tieto firmy zatiahnu ďalšie uzatvorenie ekonomiky? Z čoho?

Kde je tá pomoc?

Prepáčte, ale keď tu kážu ľudia, ktorí sú zabezpečení (naši politici a štátom platení úradníci) a poberajú na túto dobu nemiestne platy, tak ostatní budú čušať? Čo sa dá v tejto situácii robiť? Prizerať sa? Nie je totiž normálne, aby státisíce ľudí sedeli doma, mali zakázané podnikať a nemali riešenie v podobe pomoci. Vlastne ani nie pomoci. Je to podľa mňa oprávnený nárok.

Ako je možné, že si politici nesiahnu na platy? Normálne potichu dostávajú svoje niekoľkotisícové platy a navyše cez leto pobehali všetky svadby a oslavy, nič poriadne nepripravili, nemajú plán, vlastne sa flákali a majú nárok žiť si finančne nad pomery?

To sa tu budeme všetci prizerať a podriaďovať sa? A nasadíme si rúško aj do exteriéru?

Dokedy?

Ak sú medzi vami takí, ktorí máte návrh na to, ako sa dá urobiť protest a donútiť tak predstaviteľov tejto krajiny k poctivej práci (veď na to sme čakali, keď sme volili zmenu), pridajte sa do diskusie. Možno niečo vymyslíme. Spoločne to musíme zvládnuť. Lebo takto to podľa mňa už ďalej nejde. Hovoriť A a nepovedať B. Táto krajina potrebuje krízových manažérov, nie labilných rozhodcov! Ešte predtým, ako tu všetci skrachujeme…

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať…

Hana Zelená pre DVTV: Koronavírus sa teraz správa ako ktorýkoľvek respiračný vírus.

Mohlo by vás zaujímať