Martina Šimkovičová: Európa vymiera, nerodia sa deti (pri bielej rase), pretože tu je pretlak LGBTI. 

Martina Šimkovičová sa vyjadrila, že Európa vymiera, nerodia sa nové deti (pri bielej rase) , pretože tu je pretlak LGBTI. 

IĽP (Inštitút pre ľudské práva) podal trestné oznámenie na ministerku Šimkovičovú pre podozrenie z rasizmu a antisemitizmu. Informoval o tom riaditeľ IĽP Weisenbacher. Ako spresnil, trestné oznámenie podali na Generálnej prokuratúre SR 4. júla, a to pre podozrenie, že sa výrokmi v rozhovore pre portál Topky.sk 3. júla dopustila šírenia a podpory rasizmu a antisemitizmu. Ako organizácia pripomenula, ministerka sa vyjadrila, že Európa vymiera, nerodia sa nové deti, pretože tu je pretlak LGBTI.

Šimkovičová dodala, že zvláštne je, že pri „bielej rase“. „Je nepochopiteľné, ako môže členka vlády SR hovoriť v takýchto intenciách o ‚bielej rase‘, akoby židovské alebo rómske deti boli neželané, akoby Slovensko nebola republika svojich občanov a občianok, ale akési kmeňové spoločenstvo postavené na etnickej a rasovej príslušnosti,” uzavrel právnik IĽP Daniel Grejták.

Ministerstvo oponuje…

„Výroky pána Weisenbachera a Grejtáka sú absolútne scestné. Hraničia s porušovaním ľudských a občianskych práv ministerky kultúry. Jednak bezprecedentným spôsobom napádajú ústavné právo občianky SR na slobodu prejavu a manipulujú verejnú mienku nekvalifikovanou právnou analýzou subjektívnej aj objektívnej stránky trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenia,“ uviedlo ministerstvo kultúry s tým, že je neprípustné, aby bol ústavný činiteľ „štvanou zverou, ktorú sa mimovládne organizácie podporované rôznymi zahraničnými investormi snažia uloviť len preto, lebo vyjadruje svoj slobodný a legitímny názor, ktorým nikoho neuráža ani neponižuje.“

Čo je to rasa? 

Zašla som si do slovníka pozrieť sa na to, čo je to biela rasa. Resp. čo je to rasa a či vôbec ešte toto slovo povolené je. Opravte ma, ak tu máme zákon, ktorý slovo rasa nepovoľuje. V takom prípade by sa mohlo písať iba človek. Tak?

Krátky slovník slovenského jazyka – prevzaté z Aktuality.sk

rasa -y rás ž.

1. skupina ľudí s typickými teles. znakmi, plemenobiela, čierna, žltá r.

Tento popis som našla na aktuality.sk. Neviem či nie je treba Aktuality podozierať z rasizmu, keď tam také vyjadrenie vôbec majú. V každom prípade, premýšľam, ako mala ministerka povedať ten holý fakt, ktorý vidíme hádam všetci: pôvodným Európanom sa nerodia deti! Tak? O chvíľu si budeme dávať pozor nielen na slová, ale aj na písmenká?

Keď som bola malá, hovorili mi, že som cigánovi z koča vypadla. Bola som totiž trochu tmavšia, ako bežný človek. Pamätám si to dodnes. Hovorili mi to aj rodičia aj susedia. Dôvod mojej tmavej pokožky bol aj ten, že som celé dni sedela vo veľkom prútenom koši vo vinohrade, pretože rodičia tam mali veľa práce. Pálilo na mňa slnko, a teda, bola som naozaj dosť čierna.

Obávam sa, že ak by som dnes také niečo povedala niekomu inému, skončím v žalári. Možno, rovno so Šimkovičovou.

S pozdravom: Už sme sa tu zbláznili? (čím samozrejme nechcem nijako zasiahnuť alebo vysmievať duševné choroby…)

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať